Bel İnceltmenin Püf Noktaları

bel inceltmenin püf noktalarıBu yazımızda, özellikle bel bölgesinde fazlalıkları olduğunu düşünenler için, bel inceltmenin yollarından, ve bel inceltmenin püf noktalarından söz edeceğiz. Her ne kadar diyet; ya da egzersiz yapsak da, bel inceltme bölgesel bir zayıflama metodu olduğundan dolayı, buna yönelik bir şeyler yapmamız gerektiğini biliyoruz. O halde zaman kaybetmeden bel inceltmeye yönelik yapılabileceklerden söz edelim…

Bel İnceltmenin Püf Noktaları
Bel İnceltmenin Yolları

• Özellikle bel bölgesinin kalınlaşmasına neden olan bazı yiyecekler bulunmakta olup, bunlar: mısır, soya, bitkisel yağ, ve margarinler; ve işlenmiş tahıllardır. Eğer bel inceltmeye yönelik bir çabanız varsa, öncelikle bu isimlerden uzak durmanız gerekmektedir.

• Bel bölgesinde yağlanmaya neden olan sadece yiyecekler değil, aynı zamanda içeceklerdir de… İçeriğinde glikoz şurubu, yapay tatlandırıcı; ya da şeker bulunduran hazır içeceklerden, bu nedenle uzak durmalısınız.

• Bel inceltme yöntemlerinden bir diğeri de doğal beslenmektir. Bunun için, olabildiğince mevsim sebze, ve meyvelerinden tüketmelisiniz. Aksi halde, mevsiminde tüketilmesi gereken bazı şeylerin farklı mevsimlerde satılıyor olması, o ürünlerin içeriğinde yüksek miktarda ilaç bulunmasından kaynaklanmaktadır; ve bu ilaçlar size zarar verici nitelikleri ile bilinirler. Tahıl içeriğinin de çok fazla tüketilmesi, bel çevresinde fazlalıklara neden olabilmektedir. Bu nedenle, günde 1 – 2 porsiyondan fazla tahıl tüketmemeye özen göstermelisiniz İçeriğinde tarım ilacının az bulunduğu sebzeler; ve meyveler: Patates, yaban mersini, salatalık, marul, fasülye, üzüm, nektarin, şeftali, kırmızı kapya biber, kereviz, elma…

• Günlük gereksiniminiz olan sütü, pek çok kişinin yaptığı gibi inek sütünden karşılamak yerine Hindistan cevizi sütü ile karşılayın. İnek sütü, kabızlık, şişkinlik, ya da ishal gibi etkiler yaratarak zarar verebilir; ama Hindistan cevizi sütünün, bel inceltmeye yönelik özel bir etkisi de bulunmaktadır.

• Gün içerisinde yeterli su tüketmek, vücut dengesinin sağlanmasını olanaklı hale getirir, ve dolayısı ile de bel çevresinde oluşan yağlanmaların azalmasına katkıda bulunur. Bu nedenle günde en az 2 litre su tüketin.

• Bel inceltmenin yollarından bir diğeri de plank yapmaktır. Plank yapmak için yere uzanmalı, kollarınızı dirseklerinize kadar yere sabitlemelisiniz. Sonrasında ayaklarınızın sadece parmak uçları yere değmeli; ve vücudunuzu, omuzlarınıza kadar düz bir çizgide uzatmalısınız. Bu yöntem, bel inceltme adına çok önemli bir yöntemdir.

• Et tüketiminde dikkat etmeniz gereken ise, doğal beslenen hayvanların etini tüketmektir. Örneğin, inek, beslenmesinde hormon bulundurur; ama kuzuya hormon verilmemektedir. Tavuğa çok sık hormon verilirken, hindi etinin hormon tutmadığı belirtilmektedir. Bu nedenle, kasabınızdan alışveriş yaparken bu bilgileri aklınızda tutun. Bu hayvanlar, içeriklerinde, vücudunuz için sağlıklı; ve bel inceltmeye yönelik yağlar barındırdıkları için tercih edilirler.

• Hindistan cevizi yağının, vücutta, metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle, doğal Hindistan cevizi yağına mutlaka sofranızda yer vermelisiniz.

• Stresten olabildiğince uzak durun. Bunun için yoga dersleri alın, psikoloğa gidin, ya da insanlara hayır demeyi bilin… Ama her şekilde, bel inceltmede, strsssiz yaşamın etkili olduğunu unutmayın.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası