Bel İnceltmenin Püf Noktaları

bel inceltmenin püf noktalarıBu yazımızda, özellikle bel bölgesinde fazlalıkları olduğunu düşünenler için, bel inceltmenin yollarından, ve bel inceltmenin püf noktalarından söz edeceğiz. Her ne kadar diyet; ya da egzersiz yapsak da, bel inceltme bölgesel bir zayıflama metodu olduğundan dolayı, buna yönelik bir şeyler yapmamız gerektiğini biliyoruz. O halde zaman kaybetmeden bel inceltmeye yönelik yapılabileceklerden söz edelim…

Bel İnceltmenin Püf Noktaları
Bel İnceltmenin Yolları

• Özellikle bel bölgesinin kalınlaşmasına neden olan bazı yiyecekler bulunmakta olup, bunlar: mısır, soya, bitkisel yağ, ve margarinler; ve işlenmiş tahıllardır. Eğer bel inceltmeye yönelik bir çabanız varsa, öncelikle bu isimlerden uzak durmanız gerekmektedir.

• Bel bölgesinde yağlanmaya neden olan sadece yiyecekler değil, aynı zamanda içeceklerdir de… İçeriğinde glikoz şurubu, yapay tatlandırıcı; ya da şeker bulunduran hazır içeceklerden, bu nedenle uzak durmalısınız.

• Bel inceltme yöntemlerinden bir diğeri de doğal beslenmektir. Bunun için, olabildiğince mevsim sebze, ve meyvelerinden tüketmelisiniz. Aksi halde, mevsiminde tüketilmesi gereken bazı şeylerin farklı mevsimlerde satılıyor olması, o ürünlerin içeriğinde yüksek miktarda ilaç bulunmasından kaynaklanmaktadır; ve bu ilaçlar size zarar verici nitelikleri ile bilinirler. Tahıl içeriğinin de çok fazla tüketilmesi, bel çevresinde fazlalıklara neden olabilmektedir. Bu nedenle, günde 1 – 2 porsiyondan fazla tahıl tüketmemeye özen göstermelisiniz İçeriğinde tarım ilacının az bulunduğu sebzeler; ve meyveler: Patates, yaban mersini, salatalık, marul, fasülye, üzüm, nektarin, şeftali, kırmızı kapya biber, kereviz, elma…

• Günlük gereksiniminiz olan sütü, pek çok kişinin yaptığı gibi inek sütünden karşılamak yerine Hindistan cevizi sütü ile karşılayın. İnek sütü, kabızlık, şişkinlik, ya da ishal gibi etkiler yaratarak zarar verebilir; ama Hindistan cevizi sütünün, bel inceltmeye yönelik özel bir etkisi de bulunmaktadır.

• Gün içerisinde yeterli su tüketmek, vücut dengesinin sağlanmasını olanaklı hale getirir, ve dolayısı ile de bel çevresinde oluşan yağlanmaların azalmasına katkıda bulunur. Bu nedenle günde en az 2 litre su tüketin.

• Bel inceltmenin yollarından bir diğeri de plank yapmaktır. Plank yapmak için yere uzanmalı, kollarınızı dirseklerinize kadar yere sabitlemelisiniz. Sonrasında ayaklarınızın sadece parmak uçları yere değmeli; ve vücudunuzu, omuzlarınıza kadar düz bir çizgide uzatmalısınız. Bu yöntem, bel inceltme adına çok önemli bir yöntemdir.

• Et tüketiminde dikkat etmeniz gereken ise, doğal beslenen hayvanların etini tüketmektir. Örneğin, inek, beslenmesinde hormon bulundurur; ama kuzuya hormon verilmemektedir. Tavuğa çok sık hormon verilirken, hindi etinin hormon tutmadığı belirtilmektedir. Bu nedenle, kasabınızdan alışveriş yaparken bu bilgileri aklınızda tutun. Bu hayvanlar, içeriklerinde, vücudunuz için sağlıklı; ve bel inceltmeye yönelik yağlar barındırdıkları için tercih edilirler.

• Hindistan cevizi yağının, vücutta, metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle, doğal Hindistan cevizi yağına mutlaka sofranızda yer vermelisiniz.

• Stresten olabildiğince uzak durun. Bunun için yoga dersleri alın, psikoloğa gidin, ya da insanlara hayır demeyi bilin… Ama her şekilde, bel inceltmede, strsssiz yaşamın etkili olduğunu unutmayın.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası