Diyet Yapmadan Karın Düzleştirmenin Yolları

karın düzleştirmenin yollarıKarın düzleştirmeye gerek duyan kişiler için bu yazımızda, karın düzleştirmek için ne yapılmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan, karın düzleştirmenin yollarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de karın düzleştirmeye gereksinim duyuyor, ve karın düzleştirmek için ne yapılmalı diyorsanız, zaman kaybetmeden sizlere karın düzleştirmenin yollarından söz etmeye başlayalım…


Diyet yapmadan karın düzleştirme yöntemlerinden ilki, eğer varsa sakız çiğneme alışkanlığınızdan vazgeçmenizin gerekliliğidir. Çünkü sakız, karın şişkinliği yapmakta, sizin hava yutmanıza, ve bunun da karnınızda şişlik yaratmasına ortam hazırlamaktadır. Ayrıca, sakızın içerisinde bulunan bazı maddeler de gaza neden olarak, karın şişkinliğine sebebiyet vermekte, ve dolayısı ile de size, karın düzleştirme gereksinimi hissettirmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı sakız çiğnemeyin.
Karın düzleştirmek için ne yapılmalı diyenlerin, duruşlarına da dikkat etmeleri gerekmektedir. Belki de karın düzleştirmeye dahi ihtiyacınız yok, ama duruşunuz yanlış, ve karnınızın şişkin durmasına neden oluyor. İşte bu nedenle dik durun. Karşıya bakın, omuzlarınızı geri doğru çekin; ve göğsünüzü de öne doğru çıkartın. Bu duruşu alışkanlık haline getirin.
Karın düzleştirmenin yolları arasında yer alan diğer detay da, gün içerisinde lifli gıdalar tüketmenizin gerekliliğidir. Böylelikle karnınızın sürekli tok olduğunu hissedersiniz; ve gereksiz kalori alımı gerçekleştirmemiş olursunuz. Yemeniz gereken şeyler daha çok sebze, meyve, ve tahıllı gıdalardır.
Gün içerisinde ortalama on dakika gülmek de, karın kaslarının çalışmasını sağlayacağından, egzersiz niteliğinde olmaktadır. Bu nedenle, günde en az on dakika, gülebildiğiniz kadar gülmenizi önermekteyiz.
Sık sık bir şeyler atıştırmanızın gerekliliğini de unutmayın. Bu şekilde karın yağlarından kurtulursunuz, hatta karın yağlarının oluşumunu önlersiniz. Ancak atıştırmalıklarınız sağlıklı besinler olsun. Lif içeriği, vitamin, ve mineral değeri bulunan şeyleri tercih edin.
Gün içerisinde en az sekiz bardak su tüketin. Böylelikle, sürekli su alımı gerçekleştirdiğiniz için, vücudunuz, suya gereksinim duyacağını düşünerek fazla su deposu yapmayacak, bu depo da bel çevresinde toplanmayacaktır. Bu nedenle, çay, kahve, meyve suyu gibi sağlıksız içecekler yerine su içmeyi tercih edin…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. teşekkürler………………………..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası