Karın Düzleştiren Yiyecekler

karin duzlestiren yiyeceklerKarın düzleştirme yolları ve karın düzleştirme yöntemleri olduğunu bildiğimiz pek çok uygulamayı gerçekleştirmekte ve daha düz bir karına sahip olmaya çalışmaktayız. Ancak denediğimiz yöntemlerin çoğunda başarısızlık elde ediyor ve dolayısı ile de kendimizi kötü hissediyor, harcadığımız zamana, gösterdiğimiz çabaya üzülüyoruz. Bu nedenle, yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, karın düzleştiren yiyeceklerden söz edeceğiz. Söz konusu yiyecekler sayesinde başarısız olma gibi bir durumunuz söz konusu olmayacağı gibi, kaslarınızın şekillendiğine ve yağlarınızın eridiğine de şahit olabileceksiniz.

Karın Düzleştirme Yöntemleri
Karın Düzleştirme Yolları

■ Baklagiller: Baklagillerin içeriğinde nişasta bulunmakta olup, söz konusu nişasta sayesinde kalın bağırsağa sindirilmeden ulaşan baklagiller için, ince bağırsakta bir işlem uygulanmamaktadır. Nişastanın, sindirim enzimleri ve mide asidine karşı direnci bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, zengin lif içeriğine sahip olan baklagillerin, yararlı bakterilere karşı besin kaynağı olduğunu ve bu nedenle de karın düzleştiren yiyecekler arasında yer aldığını belirtmemiz gerekir.

■ Kepekli Ekmek: Besin içeriği beyaz ekmekten çok daha yüksek olan kepekli ekmek, beyaz ekmeğe göre iki kat daha fazla Demir, üç kat daha fazla Çinko ve dört kat daha fazla lif içerir. İçeriğinde karbonhidrat da bulunduran kepekli ekmek, bu karbonhidratın yavaş sindirilmesini sağlaması dolayısı ile de kan şekerinin hızlı yükselişini önlemektedir. Bu durum, kan şekerinin dengesiz seyir izlemesini önler ve dolayısı ile, hem canınız şekerli besinler tüketmek istemez, hem iştahınız kesilir ve dolayısı ile daha uzun süre tok kalırsınız.

■ Karpuz: Karın düzleştiren yiyecekler arasında yer alan karpuz, şişkinliğin önlenmesini sağlayan en önemli besin olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinde çok sayıda besleyici bileşen bulundurur ve bu bileşenlerin hemen hemen hepsinin antioksidan özelliği mevcuttur. Potasyum içeriği dolayısı ile ödemin vücuttan atılmasını sağlar ve bunun yanında yaşlanmayı önleme etkisi de bulunmakadır.

■ Enginar: Sindirimi kolaylaştıran enginar da midedeki şişkinliği önleme özelliğine sahiptir. Bu nedenle enginar tüketmek, karın düzleştirme yöntemleri arasında önemli bir etkiye sahiptir.

■ Miso Çorbası: Sindirim sistemi sağlığı açısından çok önemli olduğunu belirtmemiz gereken miso çorbası, mide sağlığı için yararlı bakterileri içermektedir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası