Karnımı Nasıl Eritirim?

karnımı nasıl eritirimBu yazımızda, karnımı nasıl eritirim, ve karnımı nasıl inceltebilirim diyen okurlarımız için karın düzleştirmenin yollarından söz edeceğiz. Eğer siz de, yaz ayları tam olarak başlamadan bunu nasıl yapacağını merak edenlerdenseniz; ve bir simit gibi karnınızın sizden önde gitmesini istemiyorsanız, hemen bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Karnımı Nasıl İnceltebilirim?
Karnımı Nasıl Eritirim?

• Bizler genellikle, sırt, ve boyun kaslarımızı çalıştıran şekillerde duruşlar sergilemekteyiz. Oysa ki gün içerisinde dengeli durur, karın kaslarımızı biraz olsun gergin tutmayı başarabilirsek, karın düzleştirmenin yollarından ilkini de gerçekleştirmiş oluruz. Bu sayede, yaşamamızın muhtemel olduğu boyun fıtığı riskini de ortadan kaldırmış oluruz.

• Gün içerisinde 1.5 – 2 litre suyu düzenli şekilde tüketmeyi alışkanlık haline getirdiğimiz zaman, sindirimimiz tam olacak, ve kan dolaşımımız yeterli miktarda sağlanacaktır. Bunun sonucu olarak hem karnımız düzleşir; hem de vücudumuzda şişliğe neden olan ödemlerimizden kurtulmuş oluruz.

• Kabızlık probleminden kurtulmak da karın düzleştirmenin yolları arasında yer alan bir diğer unsur olarak karşımıza çıkmakta. Bunun için yapmanız gereken şeyler: probiyotik yoğurt, kefir, şalgam, turşu… tüketmek, stresten uzak kalmak, bol su içmek, daha hareketli bir yaşam sürmek, tuvalette geçirilen zamanı arttırmak kadar basit…

• Ağzınıza aldığınız lokmaları en az on kere çiğneyerek yutun… Bu sizin yemek yemenizi yavaşlatır. Ve daha yavaş yemek yerseniz, yediklerinizi sindirmeniz daha kolay olacağı için, karnınızdaki şişlikten kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda kan şekeriniz de hızlı yükselmez; ve bunun sonucu olarak da acıkıp çok yemek durumunda kalmazsınız. Ve sonuç: Bu şekilde, yıl içerisinde en az 3 – 4 kilodan kurtulabilirsiniz.

• Karnınızın şiş olmasının nedenleri arasında, yemek yerken sohbet etmek, ve bunun yanında, asitli içecekler tüketmek de yer almaktadır. Çünkü her iki faktör dolayısı ile de hava yutarsınız. İçecek olarak su, meyve suyu, ve şekersiz bitki çayı tüketebileceğiniz gibi, sohbeti de yemek sonrasına sarkıtabilirsiniz.

• Nefesinizin taze olması için sakız çiğnemek yerine karanfil, nane gibi ferahlık veren bitkilerden yararlanmayı deneyin. Çünkü sakız çiğnemek, sizin, tıpkı yemek sırasında konuşurken olduğu gibi, hava yutmanıza neden olmaktadır. Bu da karın şişliğine elbette…

• Strese girdiğinizde, vücudunuzda şişkinliğe neden olan kortizol hormonu salgılanır, ve dolayısı ile yine karın şişlikleri ile başa çıkmak durumunda kalırsınız… Rahatlayın. Gün içerisinde en az 20 dakika, sizi rahatlatacak aktivitelerle uğraşın.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası