Kalça Eritmek İçin Yapılması Gereken Hareketler

kalça eritmek için yapılması gereken hareketlerBölgesel zayıflama, klasik zayıflama diyetlerinden çok daha farklı bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken bir zayıflama sürecidir. Bu nedenle yazımız içerisinde, kalça eritmek için ne yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan, kalça eritmek için yapılması gereken hareketlerden söz edeceğiz. Eğer siz de kalça eritmek için diyet yapıyorsanız, işte diyetinize ek olarak yapmanız gerekenler:

Kalça Eritmek İçin Ne Yapılır?

• Kalça eritmek için yapılması gereken hareketlerin ilki, günde ortalama 45 dakika olmak üzere her gün orta tempolu yürüyüştür. Daha çok açık havada yapılması gereken yürüyüşün, kalça eritmek için, sabahın erken saatleri; ya da akşam saatlerinde yapılması gerekir. Özellikle yaz aylarında, güneşin tepede olduğu saatlerde kesinlikle yapılmamalıdır.

• Kalça eritmek için yapılması gereken hareketlerden bir diğeri de bisiklet egzersizidir. Aynen yürüyüşte olduğu gibi bisiklet egzersizinde de düzen çok önemlidir. Bu şekilde hem basen, hem de kalça eritmek için çalışılmış olunur, ve etkin sonuç alınır.

• Jimnastik hareketleri arasında yer alan çember çevirmek de tercih edebileceğiniz bir diğer hareket olarak bizlere sunulmaktadır.

• Kalça eritmek için yapılması gereken bir diğer hareket de, aynı zamanda yağlanmanın önlenmesi adına tercih edilen bir yöntemdir. Yapılması gereken: Düz bir zemin üzerine yan yatmak; ve sonrasında, üstte kalan bacağı olabildiğince yukarı kaldırıp, bir müddet beklemek; ve ardından da aşağı indirmektir. Toplam 30 sefer yapmanız gereken bu hareketi, daha sonra da diğer tarafınıza yatarak öbür bacağınıza uygulamanız önerilmektedir.

• Kalça eritmek için yapılması gereken hareketlerden bir diğeri de şu şekildedir: Emekler pozisyona gelmeli, ve bir dizinizin üzerinde durmalısınız. Diğer bacağınızı ise olabildiğince yukarı kaldırıp indirmelisiniz. Bu hareketi her bir bacak için 30 sefer uygulamanız önerilmektedir.

• Ayakta durarak yapmanız gereken bir diğer hareket de şöyledir: İki bacağınızı birbirinden olabildiğince uzaklaştırarak açmalısınız. Ardından sağ bacağınız ile bir adım atmalı, ve sol bacağınızı dizinizden itibaren 90 derece bükerek, diziniz yere değmeyecek şekilde eğilmelisiniz. Ardından aynı hareketi diğer bacağınıza da yapmayı ihmal etmemelisiniz. Kalça eritmek için ne yapılır diyenler, bu hareketi yaptıklarında, kalori yakımına da katkıları olacağından, genel zayıflamaya da destek vereceklerdir.

• Kalça eritmek için yapılması gereken hareketlerden bir diğeri de Squat hareketidir. Bunun için yine ayakta durmalı, ve bacaklarınızı omuz hizasında açmalısınız. Ardından kollarınızı yukarı doğru kaldırıp, sanki arkanızda sandalye varmış gibi çömelmelisiniz. Bu hareketi yaparken düşmemeye de dikkat edin.

• Yapabileceğiniz diğer bir hareket de, yine ayakta durmak sureti ile, bir bacağın öne atılıp, diğer bacağın geriye doğru, tüm vücut ile birlikte gerdirilmesi hareketidir. Kalça eritmek için bu hareketi her iki bacakta en az üçer kez yapmanız, ve gerdirme pozisyonunda ortalama yirmi saniye beklemeniz önerilmektedir.

• Kalça eritmek için ayrıca, yağ, tuz, şeker tüketiminden kaçınılmalı, olabildiğince bol su tüketilmeli; sebze; ve meyve yenilmelidir. Aynı zamanda bu egzersizlerin de yapılması halinde, kısa zamanda sonuç alınması olanaklı olacaktır.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası