Verilen Kilo Nasıl Korunur?

Verilen kilo nasıl korunur, nasıl zayıflanır sorusuna yanıt bulmuş kişiler tarafından yanıtı en merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Kilo vermek zaten zor bir süreçtir. Ancak eğer bu zor süreçte başarılı olunmuş ise sürecin sonunda kendini özgür hisseden kişiler çok daha hızlı şekilde kilo almaya müsaittirler. Ve ne yazık ki bu durum onlarda moral bozukluğu ve motivasyon kaybına neden olur. Sürecin sonunda alınan kilolar dolayısı ile muhtemelen tekrar diyet yapmaya yanaşılmayacaktır. Peki bu durumu siz de yaşamak istemiyorsanız neler yapabilirsiniz? Verilen kilo nasıl korunur? İşte yanıtlarımız:

Verilen Kilolar Nasıl Korunur?

Porsiyonları Küçültmekle Başlayın: Verilen kilo nasıl korunur sorusunun ilk yanıtı porsiyonların küçültülmesidir. Aslında bu durum nasıl zayıflanır sorusunun da ilk yanıtıdır. Mantıken bakıldığında daha az yemek, daha az kalori almak anlamına gelmektedir. Alınan kalorinin azlığı ise doğal olarak önce kilo kaybını sağlar; sonra da verilen kilonun korunmasını… İşte bu nedenle, yemeklerinizi, yiyeceğinizin yarısı kadar alın ve yavaş yavaş yiyin. Unutmayın ki beyninizin bir doyma süresi bulunmakta. Bu sürenin sonuna kadar az da yeseniz, çok da yeseniz doyacaksınız. Dolayısı ile küçük porsiyonlar alıp, yemek yediğiniz süreyi uzatın. Ve tabağınızı salata ile tamamlayın ki kendinizi az yemiş gibi de hissetmemiş olun. Unutmayın: Bir yemekte ne kadar çok çeşit yerseniz, kendinizi o kadar doymuş hissedersiniz.

Yağdan Uzak Durun: Nasıl zayıflanır sorusunun en önemli yanıtının vücuttaki su kaybını değil yağ kaybını azaltmak olduğunu herkes bilir. Verilen kilo nasıl korunur sorusunun yanıtları arasında da yağdan uzak durmak en önemli detaydır. Akşam yemeklerinin yanına yapacağınız salatalarda yağ kullanımından kaçının. Çorbalarınıza, içeriğinde bol miktarda yağ bulunduran kremalardan koymayın. Yemeklerinizi olabildiğince az yağ ile hazırlayın. Böylece vücudunuzun yağ depolamasını önlemiş olacaksınız.

Geç Saatlerde Yemek Yemeyin: Unutmayın: Yediğiniz yemeği sindirmeden yatağa yatmanız halinde, sindiriminizi tam olarak bitirememiş olmanız dolayısı ile yedikleriniz vücudunuz tarafından depo edilecektir. Verilen kilo nasıl korunur dediğinizde ilk olarak uyku saatinizi düzenleyin; ardından da akşam yemeğinizi o saatten en az 4 saat önce yemiş olun. Gün içerisinde de uyumamaya çalışın ki sindirilmemiş besinler yine vücudunuz tarafından depo edilmesin.

Daha Çok Lifli Besinler Tüketin: Lifli besinlerin sindirilme süreleri hem daha uzundur, hem de bu süre zarfında midenizde sindirilmesi gereken ne varsa onların sindirimine katkıda bulunurlar. Dolayısı ile yemeklerinizin bol lifli olmasına özen gösterin. İçeriğinde daha fazla lif bulunan meyveler tüketin.

Zayıflatan Bitki Çaylarına Devam Edin: Bazı bitki çayları vardır ki onların etkileri zayıflamaya yardımcı olur ve nasıl zayıflanır diyenler bu bitkilerden sıklıkla yararlanırlar. Siz de verilen kilo nasıl korunur sorunuza yanıt olarak zayıflatan bitki çaylarını kullanmaya devam edin. Örneğin zencefil içerek hem metabolizmanızı hızlandırma etkisinden yararlanın; hem de bağışıklık sisteminizin güçlü kalmasını sağlayın. Yeşil çay tüketin. Tarçın çayı içerek daha az acıkmayı sağlayın… Hem de bu bitki çayları sizin gün içerisindeki içecek ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası