İdeal Kilo Hesaplama

ideal kilo hesaplamaBu yazımızda sizlere ideal kilo hesaplama ile birlikte, ideal kiloya nasıl ulaşılır sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. İdeal kiloya ulaşmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızdan destek alabilirsiniz. O halde size zaman kaybettirmeden, ideal kilo hesaplama hakkında bilgiler vermeye, ve ideal kiloya nasıl ulaşılır sorusunun yanıtlarını aktarmaya başlayalım…

İdeal Kilo Hesaplama Nasıl Yapılır?

İdeal kilo hesaplama adına yapılması gereken işlem şudur: Siz eğer ideal kilonuzu bulmak istiyorsanız, kilonuzu, boy uzunluğunuzun karesine bölmeli; ve böylece Beden Kitle İndeksinizi bulmalısınız. Elde ettiğiniz sonuç 18.5’e kadar ise zayıfsınız, 18.5 – 24.9 arasında ise kilonuz normal. Ama eğer elde ettiğiniz sonuç 21 ise, o halde siz ideal kilodasınız demektir.

İdeal kilo hesaplama bilgilerini size, kendi boy, ve kilomu örnek alarak anlatmak isterim… Elinize bir hesap makinesi alın, telefonunuz; ya da bilgisayarınızın hesap makinesini de kullanabilirsiniz. Benim boyum 1.69. Karesini alabilmek için, 1.69 x 1.69 yapmamız gerekiyor. Elde edeceğimiz sonu.: 2.8561… Siz de aynı şekilde, kendi boyunuzu, yine kendi boyunuz ile çarpın.

Kilom 52… İdeal kilo hesaplama için, 52 : 2.8561 yapıyorum. Yani, kilomu, boyumun karesine bölüyorum… Elde ettiğim sonuç: 18.20… Yani ben, Beden Kitle İndeksine göre zayıf bir bayanım… Aynı şekilde siz de beden kitle indeksinizi hesaplayın, ve sonrasında, buna göre kilonuzun durumunu değerlendirin… İsterseniz şimdi de, ideal kiloya nasıl ulaşılır sorusunun yanıtlarını alalım…

İdeal Kiloya Nasıl Ulaşılır?

İdeal kiloya ulaşmak daha çok, beden kitle indeksi 21’in üzerinde olan kişiler tarafından istenilen bir durumdur. Bu nedenle, zayıflar için değil, kilosu fazla olanlar için yapılması gerekeni anlatmaya çalıştığımızda, gün içerisinde yaktığınız kalorinin, aldığınız kaloriden fazla olması durumunda ideal kiloya ulaşmanızın olanaklı olacağını söyleyebiliriz. Eğer, aldığınız kalori ile yaktığınız kalori birbirine eşit olursa, kilo alamaz, ya da veremez, ve dolayısı ile ideal kiloya ulaşamazsınız. Aldığınız kalori, harcadığınız kaloriden fazla olursa, kilo almaya başlarsınız.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası