Günde Kaç Kalori Almalıyım? Günlük Alınması Gereken Kalori Miktarı

Bu yazımızda sizlere, günde kaç kalori almalıyım, ve günde kaç kalori almak gerekir şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Günde kaç kalori almalıyım; ya da günde kaç kalori almak gerekir şeklindeki sorular sizin için de geçerli ise, hiç zaman kaybetmeden size, günlük alınması gereken kalori miktarı ile ilgili bilgilerden söz etmeye başlayalım:


Günde kaç kalori almalıyım; ya da günde kaç kalori almak gerekir diyen kişilerin, her şeyin öncesinde bilmeleri gereken şey, günlük alınması gereken kalori miktarının, kişinin kilosuna göre belirlenmesinin gerekliliğidir. Bu noktada, 50 kilo olan bir kişi, sahip olduğu her yarım kilo için on kalori almak durumundadır. Elli kilo olan bir bireyin yüz adet yarım kilosu var demektir. O halde, günlük alınması gereken kalori miktarının 1000 olması gerekmektedir. Ama günlük alınması gereken kalori miktarı bununla sınırlı kalmaz.
Günde kaç kalori almalıyım diyen kişi, günlük olarak harcadığı kalori miktarını da bilmek zorundadır. Örneğin gün içerisinde 700 kalori yakacak şekilde aktivite gerçekleştiriyorsa, elli kilo olan kişinin, günlük alması gereken kalori miktarı olan 1000’e, 700 kalori daha ilave etmesi; ve gün içerisinde 1700 kalori alması gerekmektedir.
Günde kaç kalori almak gerekir diyen kişi, eğer nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını da öğrenmek istiyorsa şunu gerçekleştirmelidir: günlük alınması gereken kalori miktarından 250 – 500 kalori daha azını tüketmeli, ve nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını bu şekilde bulmalıdır.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası