Kalori Yakmak İçin Hareketler Ne Kadar Kalori Yaktırır?

kalori yakmak için hareketlerBu yazımızda sizlere, hangi hareket kaç kalori yaktırır; ve hangi hareket kaç kalori yakıyor şeklindeki soruların yanıtları arasında yer alan, kalori yakmak için hareketlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de hangi hareket kaç kalori yaktırır, ya da hangi hareket kaç kalori yakıyor diyorsanız, zaman kaybetmeden kalori yakmak için hareket listesini sizlerle paylaşmaya başlayalım…


Kalori yakmak için hareketler arasında yer alan yürüyüşü tercih ederseniz, temposu düşük şekilde yapacağınız bir saatlik yürüyüşün size ortalama 200 kalori yaktıracağını belirtmemiz gerekmektedir.
Hangi hareket kaç kalori yaktırır diyenler için merdiven çıkmanın, sadece on dakikada 60 kalori harcatacağını belirtmemiz gerekmektedir.
Hangi hareket kaç kalori yakıyor sorusunun yanıtları arasında yer alan koşmak ile ilgili bilgiden söz edecek olursak; ve bir saat koştuğunuzu düşünürsek, ortalama 700 kalori yakacağınızı belirtmemiz gerekir. Eğer bir saat boyunca yüzerseniz ise 600 kalori yakarsınız.
Bisiklete binmek bir saatte 450, kadınların hafif ev işleri yapması ise 180 kalorinin harcanmasına neden oluyor. Yine kadınların çok sevdiği alışveriş sırasında bir saatte yakılan kalori miktarı 150. Bahçe işleri ise bir saatte 345 kalorinin harcanmasını olanaklı hale getiriyor.
Cam silmek bir saatte 266 kalori harcanmasına neden olurken, yemek pişirmek ise, bayanların sık yaptığı bir iş olup, bir saatte 135 kalorinin harcanmasını sağlıyor. Araba kullanmak 261 kalori yaktırırken, ütü yapmak ise saatte 149 kalori harcatıyor…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası