Kalorisi Az Atıştırmalık Örnekleri

kalorisi az atıştırmalıkBu yazımızda sizlere düşük kalorili atıştırmalıklar; ve kalorisi düşük atıştırmalıklar ile birlikte, kalorisi az atıştırmalık örneklerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de atıştırmayı seviyor; ama aynı zamanda nasıl zayıflanır diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden düşük kalorili atıştırmalıklar, kalorisi düşük atıştırmalıklar, ve kalorisi az atıştırmalık örneklerinden söz etmeye çalışalım:


Düşük kalorili atıştırmalıklar arasında ilk olarak yumurtadan söz etmemiz gerekmektedir. Bir yumurtanın içeriğinde 72 kalori bulunmaktadır. 6 gram proteinin de yumurta içeriğinde yer aldığını belirtelim; ama, kolesterol seviyesini dengede tutmak isteğiniz varsa yumurta tüketimini azaltmanız gerektiğini belirtmeyi de unutmamalıyız.
Düük kalorili atıştırmalıklar arasında yer alan bir diğer şey de sosisli sandviçtir. Organik et ile hazırlanmış, ve ızgarada pişirilmiş sosis, tam tahıl ekmeği ile hazırlandığında, sosisli sandviçin kalori değeri 100 olarak belirtilmektedir.
Tuzsuz ve yağsız patlamış mısır da kalorisi az atıştırmalık grubunda yer almaktadır. İçeriğinde lif bulunduran patlamış mısırın tok tutma özelliğinin bulunduğunu belirtmeyi de unutmamalıyız.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası