Metabolizmayı Hızlandırmanın Püf Noktaları

metabolizmayı hızlandırmanın püf noktalarıZayıflamak için metabolizmayı hızlandırmanın püf noktalarını bilmek gerekir. Çünkü, metabolizmanın hızlanması, tüketilen besinlerin daha kolay sindirilmesini olanaklı hale getirir, alınan kaloriler, ancak metabolizmanın hızlı olması ile vücutta depolanmadan yakılabilir. Peki metabolizmayı nasıl hızlandırırız, metabolizmayı ne hızlandırır? Yazımız içerisinde sizlere bu soruların yanıtlarından söz edeceğiz…

Metabolizmayı Nasıl Hızlandırırız?
Metabolizmayı Ne Hızlandırır?

• Egzersiz yapmak, metabolizmayı hızlandırmanın püf noktaları arasında yer almaktadır. Yapılması önerilen egzersizler arasında bisiklet sürmek, yüzmek, hızlı olmak kaydı ile yürüyüş, ve koşma yer almaktadır. Bu aktivitelerin haftada en az 4 – 5 gün tekrarlanması gerekir. Bu aktiviteler hem kalori yakımını destekler, hem de metabolizmayı hızlandırır; ve aktivitelerin tamamlanmasından sonra da metabolizma bir müddet hızlı çalışır.

• Kasların geliştirilmesi, ve çalıştırılması metabolizmayı hızlandırmanın püf noktaları arasında yer almaktadır. Bunun için haftada 2 – 3 kere ağırlık, çekme, germe… gibi çalışmaların yapılması önerilmetedir. Vücudunuzdaki kasların yağlardan daha çok olması gerekmektedir. Öyle ki, kasları gelişmiş bir insanın, oturduğu yerde dahi kalori harcaması söz konusudur; çünkü metabolizması çalışır.

• Gün içerisinde en az 1000 kalori almak, ve dengeli beslenmek gerekmektedir. Aksi halde, alınan kalorilerin depolanarak yakılmaması söz konusu olur; çünkü sindirim sistemi bu şekilde çalışmayacaktır. Bu nedenledir ki şok diyetler yapmanız kesinlikle önerilmemektedir.

• Yemeklerinizin arasında 4 – 5 saatlik zaman dilimleri olsun. Bu sayede, belirtilen zamanda yenilen yiyeceklerin sindirilmesi durumu söz konusu olur, ve yeni gelen besinler sindirilmeye başlar. Hal böyle olunca da metabolizmanın sürekli olarak çalışması durumu söz konusu olmuş olur.

• Protein tüketimi de metabolizmayı hızlandırmanın püf noktaları arasında yer almaktadır. Yağsız süt; ve yoğurt, biftek, balık, tavuk, kuru baklagiller… protein kaynaklarıdır; ve her öğünde tüketilebilecek bir protein mutlaka vardır.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası