Metabolizmayı Hızlandırmanın Yöntemleri

Eğer ne yaparsanız yapın kilo veremiyorsanız, metabolizma hızınız düşük olabilir. Yediğiniz içtiğiniz şeylerde yapacağınız küçük değişiklikler ise metabolizmayı hızlandırmanın yöntemleri arasında yer alır ve metabolizmayı hızlandırma yollarını uygulamak aslında sandığınızdan çok daha kolaydır. Gün içerisinde daha fazla kalori yakmak, sindirim sistemini daha hızlı çalıştırmak ve daha çok kilo vermek için yapabileceğiniz beslenme değişiklikleri ile metabolizma hızınızı nasıl yükseltebileceğinize gelince:

Metabolizmayı Hızlandırmanın Yöntemleri
Metabolizmayı Hızlandırma Yolları

■ Bazı bitki çayları, içeriklerinde bulunan bileşenler dolayısı ile metabolizma hızını arttırır. Bu bitki çayları arasında mate, kekik, adaçayı, yeşil çay, zencefil ve tarçın çaylarından söz edebiliriz. Bu çaylardan herhangi birini günde iki öğün seçerek, her seferinde taze hazırlamak sureti ile içebilir ve metabolizma hızınızı arttırabilirsiniz.

■ Bazı baharatlar da içeriklerindeki bileşenler dolayısı ile metabolizmayı hızlandırmanın yöntemleri arasında yer almaktadır. Söz konusu bu baharatları yemeklerinizin içerisine ekleyerek, yemeklerinize lezzet de vermiş olur ve bu lezzetten yararlanıp tuz tüketimini de azaltabilirsiniz. Söz konusu metabolizma hızını arttıran baharatlara: tere tohumu, kırmızı biber, wasabe, tarçın, kekik, biberiye… gibi isimleri örnek olarak verebiliriz.

■ Metabolizmayı hızlandırma yollarından bir diğeri ise hem çok lezzetli, hem de bizler onu zaten çok seviyoruz. Ancak tüketme zamanımız alıştığımızdan biraz farklı: sabah kahvaltısından önce… Türk kahvesinden söz ediyoruz. Ancak şekersiz içmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Metabolizma hızınız Türk kahvesi ile anında yükselecektir.

■ Metabolizma hızını arttıran bir diğer isim de keten tohumu. Omega-3 deposu. Bağırsak hareketlerini arttırmak ise onun tek yararı değil: kalp damar sağlığı, kolesterol ve tansiyon gibi pek çok soruna olumlu etkileri de bulunuyor. Tüketmek için taze çekilmiş hali ile yoğurtlarınıza ekleyebilirsiniz. Ancak göğüs kanseri risk faktör grubu içerisinde yer alıyorsanız, metabolizmayı hızlandırma yolları arasında bu yöntemi denemenizi önermiyoruz.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası