Şişmanlığın Nedenleri Nelerdir? Şişmanlığın Sebepleri

Bu yazımızda sizlere şişmanlığın nedenleri ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Şişmanlığın nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan şişmanlığın sebeplerini öğrendiğinizde, belki de nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarına kendinizi daha kolay odaklayabileceksiniz. O halde zaman kaybı yaşamadan soralım: şişmanlığın nedenleri nelerdir?


Şişmanlığın genetik nedenleri: Şişmanlığın genetik nedenleri söz konusu ise, kişi engel olamadığı bir kilo artışı ile karşı karşıya demektir. Bu durum ise kişiye, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında bir umutsuzluk yaşatır. Şişmanlığın genetik nedenlerine sahip olan kişi, şişmanlığının kaderi olduğuna inanır. Oysa bu durum hiç de böyle değildir. Nasıl zayıflanır sorusunun doğru yanıtlarını bulanlar, şişmanlığın genetik nedenlerine sahip olsalar da durumdan kurtulabilirler…
Şişmanlığın hormonal nedenleri: Şişmanlığın hormonal nedenleri ile, özellikle kadınlar karşı karşıyadırlar. Şişmanlığın hormonal nedenleri bulunup bulunmadığını anlamak için, öncelikli olarak bir hormon testinin yapılması gerekmektedir. Daha sonra, şişmanlığın hormonal nedenleri var ise, buna bağlı olarak, nasıl zayıflanır sorusunun uygun yanıtlarından faydalanılmalıdır.
Şişmanlığın sebepleri arasında yanlış beslenmeden de söz etmek gerekmektedir. Yanlış beslenen kişi, ya gereğinden fazla besin tüketiyordur, ya da düzensiz besleniyordur. Bu nedenle de şişmanlığın sebepleri ile karşı karşıya kalmıştır. Nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları bu kişiler için oldukça kolaydır.
Şişmanlığın nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında hareketsizlikten de söz etmek gerekmektedir. Kişi gün içerisinde çok fazla hareket etmediği, ve aldığı kalorileri harcama imkanı bulamadığında şişmanlık problemi ile karşı karşıya kalır. Bu gibi bir durumda, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları, düzenli spor, ve egzersiz ile verilmektedir.
Şişmanlığın prikolojik nedenleri: Şişmanlığın psikolojik nedenleri arasında ilk sırada stres yer almaktadır. Kişiler stresli oldukları zamanlarda çok yemek yer, çok kalori alırlar; bu durum ise şişmanlığın kaçınılmaz nedenidir. Böyle bir durumda kişilerin, kendilerini hemen mutfağa atarak, şişmanlığın psikolojik nedenlerini gündeme getirmemeleri gerektiğini unutmamaları çok önemlidir.
Şişmanlığın nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan şişmanlığın sebeplerinden bir diğeri de ilaç kullanımıdır. Özellikle içeriğinde kortizon, ve hormon bulunduran ilaçların şişmanlık nedeni olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle bu ilaçlar kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalıdırlar.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası