Selülit Evde Nasıl Yok Edilir?

selülit evde nasıl yok edilirYaz mevsiminin yaklaşması, selülitli kadınların yine korkmasına neden olmaya başladı. Deri altında oluşan yağ dokusu, olması gerekenin tersine hareket eden bağ dokusunu ortaya çıkartmakta, ve bu durum da derinin inişli çıkışlı; yani buruşuk görünmesine neden olmaktadır. Zaten bu nedenle sevilmez selülit; ve bu nedenle kadınların kabusudur. Malum yaz demek deniz demek, havuz demek, kadınlar için mayo – bikini demek… O halde, selülit evde nasıl yok edilir, selülit doğal yollarla nasıl geçer… sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşalım…

Selülit Doğal Yollarla Nasıl Geçer?
Selülit Evde Nasıl Yok Edilir?

Selülitin giderilmesi için evde uygulanabilecek yöntemlerin sayısı fazla elbette, ama bunun için, fiyatı hatırı sayılır değerlerde selülit giderici kozmetik ürünler de satılmakta. Biz sizlere, evinizdeki malzemeleri kullanarak selülitlerinizi nasıl giderebileceğinizden söz edeceğiz. Ve bunun için ilk olarak bir peeling önerisinde bulunacağız. Gerekli malzemelerin listesi şu şekilde:

*Üç tatlı kaşığı zeytinyağı
*Üç tatlı kaşığı esmer şeker
*Üç tatlı kaşığı kaya tuzu
*Beş tatlı kaşığı Türk kahvesi

Selülit giderici peelingi bu malzemelerle nasıl hazırlayıp, uygulayabileceğinize gelince:

İlk olarak tüm malzemeleri karıştırın, ve bir püre kıvamına getirin. Ardından ılık bir duş alın, ve sonrasında, hazırlamış olduğunuz karışımı selülitli bölgeye uygulayın. Ardından, çok da sert olmayan bir banyo peelingi ile bölgeye yukarı aşağı masaj yapın. Bu masajın sonrasında ılık su ile yeniden bölgeyi temizleyebilirsiniz. Söz konusu uygulamayı haftada 1 – 2 sefer gerçekleştirdiğinizde, selülitli bölgedeki kan dolaşımı hızlanacak; ve selülitlerinizin zamanla yok olduğunu görebileceksiniz.

Selülitlerinizden kurtulabilmek için uygulayabileceğiniz bir diğer peelingin malzeme listesi de şu şekilde:

*Bir tatlı kaşığı kekik yağı
*Bir tatlı kaşığı tarçın yağı
*Bir tatlı kaşığı lavanta yağı
*Bir portakal kabuğu rendesi
*Bir kase kaya tuzu
*Bir limon kabuğu rendesi

Bu malzemeleri hazırlamak; ve uygulamak için bilmeniz gereken detaylar ise şu şekilde:

Belirtilmiş olan malzemelerin tamamının karıştırılması; sonrasında da selülitli bölgeye dairesel hareketlerle uygulanması gerekmektedir. Bu uygulamanın da, biraz önceki uygulamada olduğu gibi, ılık bir duşun ardından, 15 dakika boyunca, söz konusu bölgeye dairesel masajlar yapılarak gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Sonrasında, gerek görürseniz bölgeyi ılık su ile durulayabilirsiniz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası