Selülit Giderici Kürler

selulit giderici kurlerYaz aylarının gelmesi, deniz – havuz sezonunun açılması ile birlikte, pek çok kişinin aklına yine selülitleri geldi; ve selülit nasıl geçer sorusunun yanıtlarını araştırmaya başladılar. Bu yazımızda sizlere, selülit giderici kürlerden söz ederek, selülit giderici bitkisel kürlere örnekler vereceğiz. Ama, zayıf olduğunuza güvenmeden, yediklerinize dikkat etmeniz gerektiğini, yağlı yiyecek, ve asitli içeceklerden uzak durmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bunun yanında, gün içerisinde bol sıvı tüketmeli, en az yarım saat tempolu yürüyüş yapmalısınız. Selülit giderici bitkisel kürleri ise bunlara destek olarak uygulayabilirsiniz. Neler yapabileceğinize gelince:

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Giderici Bitkisel Kürler

• Bir bardak yoğurdun içerisine, her birinden 1 damla olmak kaydı ile, adaçayı, lavanta, sardunya, ve biberiye yağı ekleyin. 3 damla da ardıç yağı karıştırın. Elde etmiş olacağınız bu karışımı, selülitlerinize, haftada 3 kez, masaj yaparak uygulayın, ve bu şekilde yarım saat bekleyip, ardından da bölgeyi ılık su ile yıkayarak durulayın.

• Yine 1 bardak yoğurdun içerisine, 5’er damla kekik; ve biberiye yağı, 4 damla lavanta yağı; ve 3 damla da limon yağı karıştırın. Bu karışımı, haftada 3 kes, selülitlerin olduğu bölgelere masaj yaparak uygulayın; ve en az yarım saat bekleyip, sonrasında da bölgeyi ılık su ile durulayın.

• Yine 1 bardak yoğurdun içerisine, 2 damla limon yağı, 4 damla biberiye yağı, ve 6 damla kekik yağı karıştırın. Elde edeceğiniz bu karışımı, selülitlerinize masaj yaparak uygulayın; ve yarım saat bekleyip, ardından, 37 derece suyun altında 20 dakika süre ile yıkayın. Bu uygulamayı da haftada en az 3 kere gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası