Selülit Tedavisi Yaz Detoksu İle Mümkün

Selülit tedavisinde, selülit giderici olması açısından yaz detoksunu kullanabilirsiniz. Yaz detoksunun selülit giderici olduğunu, selülit tedavisinde kullanılabileceğini; ve buna benzer bilgileri sizlerle daha önce de sitemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda yine, yaz detoksu sırasında dikkat etmeniz gereken noktaları anlatmaya devam edeceğiz. Bakalım yaz detoksu için nelere dikkat etmek gerekiyor:


Yaz detoksunda sağlıklı beslenmeniz çok önemlidir. Bunun için de dört ana besin grubunu mutlaka tüketmeniz gerekir: et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tahıllar; ve sebze ile meyveleri gerektiği kadar, her öğünde tüketmeye çalışmalısınız. Yaz detoksu için et ve et ürünlerinden kasıt: kırmızı et, balık, hindi, ve tavuktur. Süt ve süt ürünleri arasında süt, yoğurt, peynir, ve ayrandan söz etmek gerekmektedir. Buğday ekmeği, çavdar ekmeği, bulgur, kabuklu pirinç, patates gibi yiyecekler tahıl gereksiniminizi karşılarken, mevsim sebzeleri arasında, kereviz, lahana, brokoli; ve karnabahardan faydalanabilirsiniz. Mevsim meyvelerinden ise, elma, muz, kivi, ve mandalina gibi yiyecekleri, selülit giderici olmaları amacı ile selülit tedavisinde kullanabilirsiniz.
Yaz detoksu için yeterli, ve dengeli bir şekilde protein alımı da gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Protein alımını ne çok az; ne de çok fazla gerçekleştirmemelisiniz. Az alınan protein, vücudunuzdaki var olan protein depolarının yıkılmasına neden olurken, çok alınan protein ise, beraberinde bir takım sağlık sorunlarını getirmektedir. Selülit giderici olması açısından, günde üç ya da dört porsiyon süt, ve süt ürünlerinden, günde iki ya da dört porsiyon da et ve et ürünlerinden tüketmeniz gerekmektedir. Bitkisel besinlerin yanında hayvansal besinlerle de protein gereksiniminin karşılanması gerektiğini bilmeniz çok önemlidir.
Yaz detoksu için dengeli bir karbonhidrat tüketimine de gereksinim duyulmaktadır. Karbonhidratlar, proteinlerin vücutta tutulmasını olanaklı hale getirirken, bunun yanında, vücutta bir takım sentezler nedeniyle de kullanılması gereken besin grubu içerisinde yer almaktadırlar. Karbonhidrat tüketiminin kompleks karbonhidratlar arasından gerçekleştirilmesi gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir.
Selülit giderici yaz detoksu uygulanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da, yaz detoksunda yağ ihtiyacının gerektiği şekilde karşılanmasının gerekliliğidir. Haftada iki ya da üç sefer balık tüketmek, doymuş yağ ihtiyacının karşılanması için yeterli olacaktır. Doymamış yağ gereksiniminin karşılanması için ise, yemeklerde mısırözü, ya da ayçiçek yağı kullanmak; ve bununla birlikte salatalarda zeytinyağı kullanmak yeterli çözüm niteliğini taşımaktadır.
Selülit tedavisi uygulayanların, yaz detoksu sırasında stresten uzak durmaları da çok önemlidir. Bunun için pozitif olunmalıdır.
Yaz detoksu sırasında alkol kullanımını olabildiğince sınırlamalısınız. Bunun nedeni, alkolün, vitamin, ve mineral kullanımında vücudu engellemesidir. Vücutta ödeme neden olan alkol, aynı zamanda vücudu yorması ile de bilinmektedir.
Yaz detoksu uygulayanlara son önerimiz ise sigara kullanmamaları, ve sigara kullanılan ortamlardan uzak durmalarının gerektiği yönündedir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası