Selülitler Nasıl Geçer?

selülitlerden kurtulmanın doğal yollarıBu yazımızda sizlere, selülit evde nasıl yok edilir; ve selülitler nasıl geçer şeklindeki soruların yanıtları arasında yer alan, selülitlerden kurtulmanın doğal yollarını anlatacağız. Malum kışın sonu bahar; sonrasında da yaz… Bikinilerin, mayoların giyileceğini düşünecek olursak pek çok kadın yine selülitlerinin derdine düşecek. İşte bu nedenle zaman kaybetmeden selülitlerden kurtulmanın doğal yollarını öğrenelim, erken kalkan yol alır, öyle değil mi?

Selülit Evde Nasıl Yok Edilir?
Selülitler Nasıl Geçer?

• Acı biber, selülitlerden kurtulmanın yolları arasında yer alan en etkili alternatiflerden ilkidir, ve zayıflamaya da yardımcı olur. Acı biberin bu etkileri göstermesinin nedeni, vücudu içerden ısıtmasıdır. Dolayısı ile kan dolaşımı artar, metabolizma hızlanır. Toksinler vücuttan atılmaya başlanır. Yapmanız gereken, iki ay boyunca düzenli olarak, her seferinde taze hazırlamak kaydı ile, bir bardak ılık suyun içerisine bir tane limonun suyunu sıkmak, üzerine de bir çay kaşığı zencefil; ve iki çay kaşığı acı biber eklemektir. Bu uygulamayı günde iki kere tekrarlayarak elde ettiğiniz çayı içmeli, sonrasında bir ay ara verip yeniden başlamalısınız. Selülitlerinizin geçmesinden sonra ise, aynı uygulamayı haftada sadece iki kere gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

• Kahvenin de selülitler üzerinde önemli etkileri bulunmaktadır. Cilt sağlığına katkıda bulunan kahve, acı biberde olduğu gibi kan dolaşımına katkıda bulunur. Kahveyi hem içerek faydalarından yararlanabilirsiniz; hem de derideki ölü hücreleri atması adına harici olarak selülitli bölgelerinize kür şeklinde uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, bir fincan öğütülmüş kahvenin içerisine üç kaşık şeker; ve iki kaşık Hindistan cevizi yağı eklemektir. Ardından selülitlerinizin olduğu bölgelere bu karışımı uygulayarak masaj yapmalı; ve sonrasında da yıkamalısınız. Haftada üç kere gerçekleştirilen bu uygulamanın oldukça etkisini görebilirsiniz.

• Selülitlerden kurtulmanın doğal yolları arasında sağlıklı beslenme de yer almaktadır. İşlenmiş gıdalardan, ve kızartmalardan uzak durarak işe başlayıp, bolca meyve, ve sebze tüketebilirsiniz. Bununla birlikte beslenme listenize, fındık, ceviz, badem; ve zeytin de eklemeniz önerilmekte, balık tüketmenizin etkili olacağı belirtilmektedir. Şekerden, ve tuzdan da olabildiğince uzak durmalısınız.

• Elma sirkesinin, selülitler nasıl geçer, ve nasıl zayıflanır sorularına yanıt olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bunun için, iki yemek kaşığı elma sirkesine bir çay kaşığı balı karıştırarak, günde iki kere, mide probleminiz yoksa içmeniz önerilmektedir. Ya da, bir bardak suya yarım bardak elma sirkesi ekleyerek karıştırıp selülitli bölgelere masaj yapabilir, ve ardından yarım saat bekleyip bölgeyi yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı da günde iki kere gerçekleştirmeniz önerilir.

• Selülitler vücudunuzun hangi bölgesinde ise, buna yönelik günde ortalama yarım saat egzersiz yapmak da işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası