Yağ Yakan Bitki Çayları

yag yakan bitki caylariYağ yakan bitki çayları, her zaman zayıflamak isteyen kişilerin kurtarıcısı olmuştur. Zayıflamak isteyenler genellikle, hızlı zayıflamayı hedefler; ve aslında büyük bir yanlışa düşer. Çünkü hızlı zayıflama demek, yağ değil, kas kaybı anlamına gelmektedir. Hem çok zararlıdır; hem de zayıflattığı kadar hızlı bir şekilde, verdirmiş olduğu kiloyu, fazlası ile geri aldırır. Bu nedenle yazımız içerisinde sizlere, hem yağları yakan bitki çayları nelerdir sorusunun yanıtlarını; hem de yağları yakan bitki çayları tariflerini aktaracağız.

Yağ Yakan Bitki Çayları Nelerdir?

Yeşil Çay: Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmayan yeşil çayın, içeriğinde bulunan kafein dolayısı ile akşam saatlerinde içilmesi, uykusuzluk problemine neden olabilir. Vücut ısısını arttırması ve dolayısı ile metabolizmayı hızlandırması ile yağ yakan bitki çayları arasında yer almaktadır. Bölgesel zayıflama üzerinde de etkili olan yeşil çayı hazırlamak için, bir bardak kaynar su içerisine bir kaç yaprak kurutulmuş yeşil çay atın ve bardağın ağzını kapatıp, bu şekilde on dakika demlenmesini bekleyin. Sonra, içerisinden yaprakları aldığınız yeşil çayı, her seferinde taze olarak hazırlamak kaydı ile günde üç fincana kadar tüketebilirsiniz.

■ Kiraz Sapı Çayı: Ödem söktürücü etkisi olan kiraz sapı çayı, aynı zamanda bölgesel zayıflamaya katkıda bulunmakta ve yağ yakan bitki çayları arasında yer almaktadır. Günde en fazla üç fincan, her seferinde taze olarak hazırlanması koşulu ile tüketilebilen kiraz sapı çayı için, yağ yakan bitki çayları tariflerine baktığımızda, bir bardak kaynar suyun içerisine atılan altı adet kurutulmuş kiraz sapının, 15 dakika demlenip, sonrasında bardaktan alınması gerektiğini görüyoruz. Hazırlamış olduğunuz çayı hemen sonrasında içebilirsiniz.

■ Zencefil Çayı: Vücut ısısını arttırarak yağları yakan zencefil çayı, bunun yanında tokluk hissini arttırarak, gün içerisinde daha az kalori alımını da olanaklı hale getirir. Zencefil çayını hazırlamak için bir tatlı kaşığı toz zencefili bir bardak kaynar suyun içerisine atın ve bu şekilde on dakika demlenmesini sağlayın. Sonrasında zencefili süzüp, çayını sıcak olarak içebilirsiniz. Tatlandırmak isterseniz içerisine iki dilime kadar limon ilave edebilirsiniz.

Mate Çayı: Kan dolaşımını hızlandırarak yağ yakımına katkıda bulunan mate çayı, yağlı yiyecekler tüketilmesinin ardından içilecek olursa, yiyecekteki yağın vücuda karışmasını da önlemiş olur. Hazırlamak için yapılması gereken, bir tatlı kaşığı mate bitkisini bir bardak kaynar suyun içerisine koymak ve 15 dakika demlenmesinin ardından süzerek içmekten ibarettir. Yağ yakan bitki çaylarının en etkililerinden bir tanesi olan mate çayını düzenli olarak bir ay kullanıp, sonrasında ara vermeniz önemlidir.

■ Limon Otu Çayı: Bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı limon otu ekleyerek ocağa alıp kaynatarak, ocağın altını kapatın. Ve sonrasında on dakika demlenmesini sağlayın. Ardından tatlandırmak için içerisine biraz nane yaprağı ekleyip tüketebilirsiniz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası