A Kan Grubu Nasıl Zayıflar?

A kan grubu nasıl zayıflarKan grubuna göre beslenmenin yine zirvede olduğu günlerdeyiz. Bu nedenle pek çok okurumuzdan, A kan grubu nasıl zayıflar şeklinde sorular almaktayız. Yazımız içerisinde A kan grubu diyeti; ve A kan grubu zayıflama bilgileri ile sizlere, gerekli detayların aktarımını gerçekleştirmeye çalışacağız. Eğer sizin de kan grubunuz A ise, A kan grubu nasıl zayıflar gelin birlikte öğrenelim…

A Kan Grubu Diyeti

• Kesinlikle fast-food tarzı beslenmeden uzak durmalısınız.
• Proteini soyadan almaya özen göstermeli, tahıl içerikli yiyecekler, ve sebze tüketimi gerçekleştirmelisiniz.
• Elinizden geldiğince doğal besinler tüketmelisiniz.
• A kan grubu zayıflama ile ilgili bir diyet yapmak istediğinde kırmızı etten uzak kalmaya çalışmalıdır; çünkü pek çok kişiye enerji veren kırmızı et, kan grubu A olan kişilere yorgunluk hissi yaratabilmektedir. A kan grubu nasıl zayıflar diyorsanız, diyetinizde yer alan önerilere uymalı, ama proteini kırmızı etten almamalısınız. Enerji kaybına neden olan kırmızı et aynı zamanda, vücudunuzda yağ depolanmasına da neden olur, çünkü midenizdeki asit oranı diğer kan gruplarına göre azdır, kırmızı eti enerjiye dönüştürüp, yağı vücuttan atamaz.
• A kan grubu zayıflama sırasında süt; ve süt ürünlerinden de uzak durmalıdır. Çünkü zayıflama sırasında hızlı olması gereken metabolizma, bu besinlerle yavaşlama eğilimi gösterecektir. Çünkü sütlü besinler de mideniz tarafından zor sindirilir. Bunların yanında, içeriğinde doymuş yağ oranı da yüksektir. Sadece bu nedenle dahi zayıflamanızın önünde büyük bir engel olarak dururlar.
• Et tüketmenin diyet sırasında yasak olması gerektiğini anladık. Ama bunun yerine, haftada 2 – 3 kere balık tüketebilirsiniz. Fakat kendinizi et tüketmeye zorunlu hissettiğiniz zamanlarda tüketeceğiniz etin mutlaka yağsız olması gerektiğini de unutmamalısınız. Etli yemekleri fırında, ya da haşlama usulü hazırlamalı, kavurma gibi yöntemlerden uzak durmalısınız. Salam, sosis gibi şarküteri ürünlerinden kesinlikle uzak kalmalı, tüketmenizin sakıncalı olmayacağı balığı yiyemeyeceğiniz zamanlarda ise tavuk etine yönelmelisiniz.
• Deniz ürünlerini ise, haşlanmış, fırında pişirilmiş, ya da ızgara edilmiş şekilde, haftada 3 – 4 kez tüketebilirsiniz.
• Sebze tüketimi ile diyet sırasındaki eksik kalan mineral, vitamin… gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Çiğ, ya da buharda pişmiş şekilde tüketmenizin önerildiği sebzelerin hepsi yararlı olabilir, ama daha çok, domates, patates, biber, ıspanak, lahana, balkabağı, havuç sizin adınıza iyi olacak isimlerdendir.
• Sarımsağı düzenli olarak sürekli tüketebilirsinizç Bir doğal antibiyotik niteliğindeki sarımsak ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Her kan grubu için iyi olan bu bitki, en çok da A kan grubu zayıflama diyetinde yer almalıdır.
• Meyve tüketimini günde üç öğün gerçekleştirebilirsiniz; ancak tropikal bölgelerde yetişen meyveler, ve narenciyelerin sizin için zararlı olabileceğini de unutmamalısınız. Tercih edebileceğiniz meyveler erik, vişne… gibi isimler olarak belirtilmektedir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası