Diyet Yaparken Yapılan Yanlışlar Ve Diyet Yaparken Yapılmaması Gerekenler

Bu yazımızda sizlere, diyet yaparken yapılmaması gerekenlerden söz edeceğiz. Diyet yaparken yapılan yanlışlar, aslında, diyet yaparken doğru bilinen yanlışlardır. Diyet yaparken yapılmaması gerekenleri yapmazsanız, hem sağlıklı bir şekilde zayıflarsınız, hem de kilo vermek isterken kilo almak gibi bir durumla karşı karşıya kalmaktan kurtulursunuz. O halde, diyet yaparken yapılmaması gerekenler arasında nelerin yer aldığını, diyet yaparken doğru bilinen yanlışları, ve diyet yaparken yapılan yanlışları birlikte öğrenelim:


Diyet yaparken doğru bilinen yanlışlar arasında, diyetten, makarna, ekmek gibi karbonhidratların tamamen çıkartılmasından söz etmek gerekir ki bu durum diyet yaparken yapılmaması gerekenler arasında yer almaktadır. Diyet yaparken, diyetinizden tamamen, karbonhidrat içerikli mısır, patates, pilav, makarna, ekmek gibi yiyecekleri çıkartırsanız, vücudunuz gereksinim duyduğu karbonhidratı kandan almaya başlar, ve bu durum da sizin kan şekerinizin düşmesine neden olur. Bir süre sonra ise kaslardaki karbonhidratlar kullanılmaya başlar, kaslar erir, vücut dolaylı olarak su kaybı yaşar, ve diyetinde karbonhidrata yer vermeyen kişi, kilo verdiğini düşünürken, aslında kaybettiği yağ değil de kaslarıdır… Bu nedenle, diyet yaparken yapılmaması gerekenler arasında, karbonhidratı azaltmak yer almamaktadır. Karbonhidrat tüketimi gerçekleştirmemek, vücut metabolizmasının da düşmesi anlamına gelmektedir.
Diyet yaparken yapılan yanlışlar arasında, diyet yaparken doğru bilinen yanlışlardan bir diğeri de, protein ağırlıklı beslenmektir. Evet, diyet yaparken protein ağırlıklı beslenmek demek, metabolizmanın hızlanması anlamına gelmektedir. Ancak, hızlanan metabolizma, yanlış beslenme sonucunda kasları eritmeye başlar. Eriyen kaslar, az önce de belirttiğimiz gibi su kaybını beraberinde getirir. Yaşanan su kaybı, yağsız doku oluşumuna neden olur, ve metabolizma bir müddet sonra yavaşlar, kişinin kilo vermesi durur. Ardından, zayıflayan kişi, hızlı bir şekilde, verdiği kiloların daha fazlasını almaya başlar.
Diyet yaparken yapılmaması gerekenler arasında yanlış egzersizler de yer almaktadır. Diyet yaparken doğru bilinen yanlışlar arasında her türlü egzersiz, ve sporun zayıflattığına olan inanç yer almaktadır. Spor, ve egzersizin zayıflatması için, vücudun yağ yakma formunda olması gerekmektedir, ve vücut, yağ yakma formuna ancak, haftada beş gün yapılan düzenli egzersizler ile girmektedir. Bunun için doğru egzersizin seçimi de önemlidir. İki saat aralıksız mekik çekmek yerine, günlük bir saat tempolu yürüyüş yapmak, diyet yaparken daha çok işinize yarayabilir.
Diyet yaparken yapılan yanlışlar arasında, sabahları aç karna, ya da yemeklerin öncesinde içilen ılık limonlu suyun da yer aldığını bilmeniz gerekmektedir. Diyet yaparken, ne bitki çayları, ne su, ne soda, ne de limonun, yağ yakıcı etkisinin bulunmadığını bilmeniz gerekmektedir.
Diyet yaparken doğru bilinen yanlışlardan bir diğeri de, uzun süre aç kalarak zayıflanacağına inanılmasıdır. Diyet yaparken yapılmaması gerekenler arasında yer alan bu durum, kişilerin vücutlarının kıtlığa hazırlanması; ve her aldıklarını yağ olarak depolamaları anlamına gelir, ve bu da, zayıflamaya değil, kilo almaya yol açmaktadır…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası