Bu Diyet Hatalarını Yapmayın

3 günde 4 kilo verdiren diyetPek çoğumuz zayıflama diyetlerini uygulıyor, ancak başarısız olduğunu düşünüyor. Oysa ki diyet hataları yapabileceği aklına dahi gelmiyor. Bu nedenle bu yazımız içerisinde sizlere, diyet yaparken yapılmaması gerekenlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Gelin zaman kaybetmeden, zayıflama diyetlerini uygularken yapılmaması gereken diyet hatalarını gözden geçirelim, ve diyet yaparken yapılmaması gerekenlerin neler olduğunu öğrenelim:


Her şeyin öncesinde diyet programınızın, bir diyetisyen tarafından, yaşam tarzınıza, beslenme şeklinize, ve vücut verilerinize göre yapılması gerektiğini belirtmeliyiz, yani zayıflama diyetlerinden herhangi birisinin sizin için uygun olduğunu düşünmemelisiniz.
Diyet yaparken yapılmaması gerekenlerden bir diğeri ise, sürekli olarak tartılmaktır. Bu durum sizin moral olarak kendinizi kötü hissetmenize neden olmaktadır. Bu nedenle, haftanın bir günü, diyetisyeninizin kontrolünde tartılmanız daha mantıklıdır.
Zayıflama diyetlerinin uygulanması sırasında televizyon karşısında yemek yememeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Bu durum sizin dikkatinizi dağıtacağından, ne kadar yediğinizin farkına varmayabilir, ve yemeniz gerekenden fazlasını yemenize neden olabilir.
Diyet hataları arasında yer alan bir diğer detay ise, sıvılardan, ve protein kaynaklarından yoksun zayıflama diyetleri uygulamaktır. Bu durum sizin, kilo verseniz dahi, sonrasında verdiğiniz kiloları fazlası ile geri almanıza neden olacağından tercih edilmemektedir.
Diyet yaparken yapılmaması gerekenler arasında yer alan bir diğer detay da yemeklerin ayakta yenilmesidir. Bu durum daha hızlı yemek yemeye, ve dolayısı ile hem daha fazla yemeye; hem de sindirim sisteminde problemlere neden olmaktadır. Bu sebeple, ayakta yemek yeme alışkanlığınız varsa kesinlikle uzaklaşmalısınız.
Sürekli aynı diyetleri uygulamak da yanlış bir durumdur. Farklı zayıflama diyetleri her zaman sizin daha etkin sonuç almanızı olanaklı hale getirmektedir. Bu diyetlerin tamamı diyetisyeniniz kontrolünde değiştirilmelidir. Aksi halde uyguladığınız zayıflama diyetlerine vücudunuz alışacağından, bir zaman sonra kilo kaybınız duracaktır.
Light ürünlerin size kilo aldırmadığını düşünüyorsanız, bu durumun da diyet hataları arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Yağ, şeker oranı azaltılmış olan light ürünlerin içerisinde yine de yağ, şeker gibi maddeler vardır, ve bu nedenle bu ürünlerin de kalorileri bulunmakta, ve fazla tüketildiklerinde kalori artışına neden olmaktadırlar.
Diyet yaparken yapılmaması gerekenler arasında süt, ve süt ürünlerinin tüketilmemesi de yer almaktadır. Bu ürünler hem sizin kan şekerini dengeleyerek tok kalmanıza yardımcı olmakta; hem de aynı zamanda içeriğindeki kalsiyum miktarı dolayısı ile yağ yakımınızı olanaklı hale getirmektedir.
Posalı yiyecekler de uzak durmamanız gereken bir diğer besin grubu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünlerin, sizin sindirim sistemizin daha sağlıklı hale gelmesini sağladığını da unutmamalı, ve gün içerisinde mutlaka posa tüketmelisiniz.
Sevdiğiniz yiyeceklerden uzak durmanın da, zayıflama diyetlerinize ihanet olacağını unutmamalısınız. Zayıflama diyetlerini yaşam tarzı haline getirmeyi düşünüyor; ve sevdiğiniz besinlerden uzak kalmayı planlıyorsanız, bunun sizin için tam bir işkence olacağını unutmamalı, ve zayıflama diyetlerindeki başarınıza göre kendinizi, sevdiğiniz şeylerle ödüllendirmelisiniz.
Dikkat etmeniz gereken bir diğer detayın da alkol tüketimini olabildiğince azaltmak olduğunu unutmamalısınız. Bunun yanında, güne kahvaltı ile başlamanın da metabolizma hızınızı arttırdığını kesinlikle aklınızdan çıkartmamalısınız.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası