Neden Kilo Veremiyorum? Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler Neler?

Bu yazımızda sizlere, neden kilo veremiyorum; ve neden kilo veremeyiz gibi soruların yanıtlarını sizlere vermeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Kilo vermeyi engelleyen nedenleri yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Eğer sizin de aklınızda neden kilo veremiyorum, ya da neden kilo veremeyiz gibi sorular var ise, gelin kilo vermeyi engelleyen nedenlere birlikte bakalım:


Kilo vermeyi engelleyen nedenler arasında ilk olarak, gerçekleştirdiğiniz zayıflama diyetleri, ve zayıflama egzersizlerinin süreklilik arz etmediğini belirtmemiz gerekmektedir. Neden kilo veremiyorum diyen kişiler büyük olasılıkla, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtı için aldıkları kararlarda kendilerinden emin dahi değildirler, ve kilo vermeyi engelleyen nedenler arasında kararsızlık da bu nedenle yer almaktadır.
Kilo vermeyi engelleyen nedenler arasında yer alan bir diğer unsur da sizin yaşam tarzınızdır. Zaten o yaşam tarzı dolayısı ile nasıl zayıflanır dediğiniz aşamaya gelmişsinizdir. Eğer bir de, neden kilo veremeyiz dediğiniz halde yaşam tarzınızdan fedakarlık etmiyorsanız, elbette bu durum sizin için kilo vermeyi engelleyen nedenler arasında yer alacaktır.
Neden kilo veremiyorum diyen kişilerin bir de geçmiş zayıflama hikayelerine bakmaları gerekmektedir. Eğer daha önceden de zayıflama diyetleri, ve zayıflama egzersizleri ile kendilerini zayıflatmaya çalıştılarsa, ve kilo veremediler; ya da sonrasında verdikleri kiloları geri aldılar, veya zayıflama diyetlerinin ya da zayıflama egzersizlerinin programını bozdularsa, bu durum da onlar için, kendilerine olan güveni kaybetmeleri dolayısı ile, kilo vermeyi engelleyen nedenler arasında yer almaktadır.
Neden kilo veremeyiz diyen kişiler, eğer nasıl zayıflanır dedikleri aşamada bir takım zorluklarla, ve problemlerle karşılaştılarsa, bu durum da onlar için kilo vermeyi engelleyen nedenler arasında yer alacaktır.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası