1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Hurma Diyeti

hurma-diyeti-nasil-yapiliyorHurmanın ne kadar sağlıklı olduğunu bilmeyenimiz yoktur… Boşuna değildir ramazanda orucun hurma ile açılması… İçeriğinde çok sayıda vitamin, ve minerali barındırır… Peki neden size hurmadan söz ediyoruz? Çünkü yazımızın ilerleyen bölümlerinde, 1 haftada 5 kilo verdiren hurma diyetini sizlere anlatacağız… Hurma diyeti nasıl yapılıyor, ve hurma diyeti ne kadar süre yapılır gibi soruların yanıtlarını almak için, hadi daha fazla zaman kaybetmeyelim…

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Hurma Diyeti

Hurma, içeriğinde yüksek oranda lif, Potasyum, ve Demir içerir… Bu nedenle hem sağlıklıdır, hem de zayıflama diyetlerinde kullanılması tavsiye edilmektedir. Ancak, hurma diyetini yaş mı, yoksa kuru hurma ile mi yapacaksınız? İşte asıl soru bu… Ve bizim size önerimiz taze hurma tüketmeniz yönünde olacaktır… Çünkü kuru hurmanın içeriğinde çok yüksek oranda şeker bulunmaktadır. Ancak yine de, hurma diyeti yapmak istiyor; ama taze hurma bulamıyorsanız, diyet listesinde yer alan hurmanın yarısını kullanmanızı önermemiz gerekmektedir.

İçeriğinde lif, ve belirtmiş olduğumuz minerallerin yanında, farklı mineraller, ve ayrıca vitaminler de bulunmaktadır. Bu nedenle hurma diyeti tok tutma özelliği göstermektedir. Ama yine de, hurma her ne kadar sağlıklı da olsa, sizin bir sağlık probleminiz varsa, diyeti uygulamadan önce doktorunuza danışmanızı önermekteyiz.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılıyor?

Hurma diyeti yapmak oldukça basittir. Yapılması gereken tek şey, sabah, öğlen, ve akşam olmak üzere, her bir öğünde hurma tüketmektir; ve bu hurmaların toplamda, günde yedi tane olması gerekmektedir. Her öğünde iki adet olarak tüketebileceğiniz hurmayı, öğünlerden birinde üç tane olacak şekilde tüketebilirsiniz. Ancak, hurma ile birlikte, her öğünde bir kase de yoğurt tüketmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Her diyet programının olduğu gibi, hurma diyetinin de bol sıvı, mümkünse günde en az iki litre su ile desteklenmesi gerektiğini unutmamalısınız. Bununla birlikte, farklı bitki çaylarından, özellikle yağ yakma, ve metabolizmayı hızlandırma özelliğine sahip yeşil çaydan destek almalısınız. Ama bitki çayları özellikle şekersiz olmalıdır.

Hurma Diyeti Ne Kadar Süre Yapılır?

Hurma diyeti 1 haftada 5 kilo verdiren diyet olarak bilindiği için, hızlı zayıflama diyetleri arasında yer alır; ve bir haftadan fazla yapılması bu nedenle önerilmemektedir. Ama bu zaman zarfında siz yine de, herhangi bir rahatsızlık hissederseniz, diyeti yapmayı bırakmalısınız. Diğer diyetlerden farklı olarak hurma diyetinin halsizlik, yorgunluk yapması durumu pek söz konusu değildir, bunu da belirtmeden geçmemeliyiz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası