Oruç Diyeti İle 10 Haftada 9 Kilo Vermenin Mümkün Olduğu Söyleniyor

oruç diyetiBu yazımızda nasıl zayıflanır diyenler için oruç diyeti hakkında bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Oruç diyeti son zamanların popüler zayıflama diyeti olarak karşımıza çıkmakla birlikte, oruç diyeti ile 10 haftada 9 kilo vermenin mümkün olduğunu belirtenlerin bulunduğunu da belirtmeyi unutmamalıyız. Kısaca oruç diyeti hakkında bilgi verecek olursak, haftanın, arka arkaya olmayan farklı iki gününde 600 kalorilik beslenmek, bunun dışında ise normal beslenmek oruç diyetinin ana hatları ile kuralını oluşturuyor. Buna göre, oruç diyetini yapan kişiler, örneğin Pazartesi, ve Perşembe günleri, sabah 300 kalori, akşam da 300 kalorilik farklı iki öğün hazırlıyor, ve bu öğünlerin de bitkisel ağırlıklı olmasına özen gösteriyor. İşte bu şekilde 10 haftada 9 kilo vermenin olanaklı olduğuna inanılıyor.


İşin ilginç yanı ise, oruç diyetinin, sadece bir zayıflama diyeti olduğuna değil, aynı zamanda, bazı kanser türlerinden koruyan, kolesterol, kan şekeri, ve tansiyon gibi bazı olumsuzlukların da en aza indirgenmesini olanaklı hale getiren bir diyet olduğuna inanılıyor. Peki oruç diyeti nasıl yapılır? İsterseniz zaman kaybetmeden sizlere oruç diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtını da aktaralım:
Oruç diyeti nasıl yapılır? Oruç diyetinde istenildiği gibi beslenilen beş gün bulunmakta. Bugünlerde, istenilen her türlü yiyeceğin yenmesine izin verilmekte. Bununla birlikte, çok ağır besinlerin tüketiminden kaçınılmasının gerekliliği belirtilmektedir. Herhangi bir kalori sayımının yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Bunun yanında, haftanın, birbirini takip etmeyen iki gününde, kadınların en çok 500, erkeklerin ise 600 kalori almasına izin verilmekte; ve bu kalori miktarının aşılmamasının gerekliliği belirtilmektedir.
Oruç diyetini yaptığınız haftanın farklı iki gününde sıcak içecekler ile açlığınızı bastırabilirsiniz. Bunun yanında, oruç diyeti nasıl yapılır diyenler egzersiz de yaparak açlıklarını bastırabilirler. 10 haftada 9 kilo vermenin mümkün olduğunun belirtildiği oruç diyetinde ayrıca, açlığınızı tetikleyecek makarna; ya da ekmek gibi besinlerden kaçınmanızın gerekliliğini hatırlatalım, ve çorbaların size en iyi destekçi olacağını da hatırlatmadan geçmeyelim…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası