Protein Diyeti Nasıl Yapılır? Dukan Diyeti Listesi

Bu yazımızda sizlere, Dukan diyeti, yani protein diyetinden söz edeceğiz. Dukan diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtları, ve protein diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğiniz gibi, Dukan diyeti listesi, ve Dukan diyetinde ne yenir sorularının yanıtları ile birlikte protein diyeti listesini de yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden, Dukan diyeti listesi, ya da bir diğer adı ile protein diyeti listesini, gün gün sizlere anlatalım, ve Dukan diyeti nasıl yapılır ile, protein diyeti nasıl yapılır sorularının yanıtlarını öğrenmeye başlayalım:


Dukan diyeti nasıl yapılır? Protein diyeti nasıl yapılır? Dukan diyeti listesi, protein diyeti listesi:
1. Gün: Sığır eti
2. Gün: Tavuk; ve hindi eti
3. Gün: Yağsız et
4. Gün: Sığır eti ile tavuk ciğeri
5. Gün: Balık çeşitleri
6. Gün: Kabuğu bulunan deniz ürünleri
7. Gün: En fazla iki yumurta
8. Gün: Süt, ve yoğurt
9. Gün: Marul dahil yeşillikler
10. Gün: Marul ile birlikte yeşillikler…
Dukan diyeti listesi, ve protein diyeti listesini bu şekilde verdikten sonra, ilk 10 günden sonraki aşama olan ikinci on günde, Dukan diyeti nasıl yapılır, ve protein diyeti nasıl yapılır sorularının yanıtlarına bakmak istediğimizde, ilk 10 günlük Dukan diyeti listesine ek olarak sebzelerin Protein diyeti listesine eklenmesi gerektiğini görüyoruz. Bu sırada, günde en az 1.5 litre de su içmeniz gerekiyor.
Dukan diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan protein diyeti listesine baktığımızda, ve üçüncü on günlük aşamaya geldiğimizde, protein ve sebzelerle birlikte meyvelerin de bulunması gerektiğini görüyoruz. Bununla birlikte, küçük parçalar halinde ekmekler ile birlikte, on günde bir olmak şartı ile mükellef bir yemek yemenize bile Dukan diyeti listesinde izin verildiğini görüyoruz.
Protein diyeti nasıl yapılır sorusunun dördüncü on günlük aşaması uyum aşaması olarak adlandırılıyor, ve bu aşamada, istediğiniz her tür yemeği, herhangi bir suçluluk hissetmeden yemenize izin veriliyor. Ancak dikkat etmeniz gereken tek şey, haftanon bir günü, yine sadece protein içerikli besinler tüketmenizden geçiyor.
Şu ana kadar, Dukan diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını verdik. Şimdiden sonra ise, protein diyetinde yapılmaması gerekenlerin listesine bakacağız.
Protein diyetini yapmaya başladığınız ilk üç günde, kesinlikle egzersiz yapmanız yasaklanıyor. Protein diyeti sırasında, hiç bir öğünün atlanmaması gerekiyor. İçeriğinde yağ, ya da şeker bulunan, mayonez; ya da ketçap gibi besinlerin Dukan diyetinde kullanılması yasak. Tuzdan uzak durmanız da protein diyetinin bir diğer kuralı olarak karşımıza çıkıyor. Bir kaşık tatlı tüketiminin bile protein diyetini bozduğunu da unutmamalısınız elbette.
Nasıl zayıflanır diyenler, protein diyeti, ya da Dukan diyetinin, herhangi bir özrü kabul etmediğini de unutmamalısınız; yani hata yasak…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası