Tatilde Diyet Yapmak Zor Değil

hafta sonu diyet listesiTatilde diyet yapmak genellikle hepimiz için zordur. Hafta içi çalıştığımız için, işi kendimize meşkale edinip diyeti daha kolay yapabiliriz; ama hafta sonu tatili geldiğinde, canımızın istediği şeyleri yemek, tüm haftanın yorgunluğunu atmak için kendimize bir ziyafet çekmek isteriz. İşte tam bu noktada imdadımıza hafta sonu diyet listesi yetişir. Hafta içi 1200 kalori, hafta sonu 2300 kalorilik diyet listesi için sizlere yazımız içerisinde, hafta içi; ve hafta sonu diyet listesini aktaracağız…

Tatilde diyet yapmak bu sayede sizin için bir zorluk ifade etmeyecek. Ancak Pazar akşamından, Pazartesi sendromuna girmemeniz gerektiğini de belirtelim. Diyet için de hafta içi çalışıp, hafta sonu keyif yapmak sizin elinizde olacak. Bu nedenle diyetimizden korkmayın. Gelin listelerimize birlikte göz atalım…

Hafta İçi Diyet Listesi (1200 Kalorilik Diyet Listesi)

Sabah Kahvaltısı: Bir bardak yağsız sütün içerisine üç kaşık yulaf ezmesi ekleyerek karıştırın, ve kaynatarak bu karışımı tüketin.
Öğle Yemeği: Kepek ekmeğinin içerisine bir tatlı kaşığı yağ sürün. Bir avokado, ve 150 gram beyaz tavuk etini ekleyerek sandviç yapıp tüketin.
Akşam Yemeği: 50 gram ceviz, yer fıstığı… gibi tuzsuz çerezlerden herhangi biri

Hafta Sonu Diyet Listesi (2300 Kalorilik Diyet Listesi)

Sabah Kahvaltısı: İki dilim beyaz ekmeğin içerisine altı dilim sucuk, üzerine de ketçap dökerek sandviç hazırlayıp tüketin.
Öğle Yemeği: Ricotta peyniri; ve taze ıspanak ile hazırlanan tortelini üzerine bir yemek kaşığı pesto sosu dökerek tüketin.
Akşam Yemeği: Kebap; ve yanında iki tane pide ile iki çeşit meze, ve peynir tüketebilirsiniz.

Diyet sırasında günde en az iki litre su, istediğiniz kadar yeşil çay fazla olmak kaydı ile bitki – baharat çayları… Hafta sonları ise bu listeye iki bardak beyaz, ya da kırmızı şarap ekleyebilirsiniz.

Hafta sonu diyet listesinden sonra Pazartesi günü zorlanmamak adına, kalan her şeyi kaldırıp çöpe atın. Diyetinizi önemsemeyen insanlardan bir sonraki hafta sonuna kadar uzak durun. Ve hafta sonu, eğer hafta içi diyetine uyarsanız nasıl bir ziyafet çekeceğinizi hayal edin.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası