Kahvaltı Zayıflatır Mı? Kahvaltının Zayıflamaya Faydaları

kahvaltı ile zayıflamaBizler genellikle, şöyle bir yanlış bilgiye sahibiz: Ne kadar az yersek, o kadar az kalori alır, dolayısı ile daha kolay zayıflarız. Bu nedenle, öğün atlayalım, kahvaltı yapmayalım, öğle, akşam yemeklerini yemeyelim… Ama bu yanlışın aslı kesinlikle böyle değil. Sizce kahvaltı zayıflatır mı? Kahvaltı ile zayıflama mümkün mü? Kahvaltının zayıflamaya etkileri, ve kahvaltının zayıflamaya faydaları bize biraz sonra gösterecek ki, kesinlinkle atlamamamız gereken, günün ilk öğünü kahvaltı, hem kilo kontrolümüz; hem de sağlıklı yaşamamız için bize önemli kapıları ardına kadar açıyor…

Kahvaltı Zayıflatır Mı? Kahvaltı İle Zayıflama Mümkün Mü?

Kahvaltının zayıflamaya etkilerine dair pek çok araştırma yapılmış olup, eğer doğru bir kahvaltı yaparsanız, gün içerisinde daha az yemek yiyeceğiniz, çünkü daha az acıkacağınız gözlemlenmiştir. Bu sayede, etrafınızdaki pek çok kişiden daha zayıf olacağınızı garanti edebiliriz.

Kahvaltı yapmanız halinde, üzerinizde stres varsa, bundan kurtulmanız da olanaklı hale gelecektir. Bu sayede, strese bağlı gereksiz yeme riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Kahvaltının zayıflamaya faydaları arasında yer alan diğer detay ise, metabolizmanın hızlanmasını olanaklı hale getirmesidir. Ne kadar az yerseniz, metabolizmanız o kadar az çalışır. Akşam yemeğini 19:00’da yiyerek, sabah kahvaltısına kadar ortalama 12 saat geçtiğini düşünecek olursak, artık metabolizmanın durma noktasına geldiğini söyleyebiliriz. İşte tam da bu noktada yapılan doğru kahvaltı, metabolizmanın sağlıklı çalışmasını olanaklı hale getirmektedir.

Sabah kahvaltısını gerekli şekilde yapmak, kan şekerinin belirli seviyelere gelmesine, dolayısı ile, fazla kalori almamanıza; ve moralinizin daha iyi olmasına olanak tanımaktadır. Bu sayede, aç olmadığınız halde yemek yeme isteğinden kendinizi korumuş olursunuz.

Eğer ki kahvaltı ile zayıflama istiyorsanız, sizi daha uzun süre tok tutacak şeyleri kahvaltıda tüketmeye özen göstermelisiniz. Protein; ve lif bu anlamda önerilmektedir. Yumurtayı, peyniri, kepekli ekmeği tüketmeyi denerseniz, gün içerisinde daha az acıkmanız, ve az kalori almanızın olanaklı olacağını belirtmeliyiz.

Kan şekerinin dengelenmesinin, daha az acıkma, ve kalori almaya yönelik bir diğer unsur olduğunu da belirtmeden yazımızı noktalamamalıyız…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası