Kilo Almak İstemiyorum Ama Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı?

kilo almamak için ne yemeliBu yazımızda sizlere, kilo almamak için ne yapmalı, ve kilo almamak için ne yemeli sorularının yanıtlarından söz ederek, kilo almak istemiyorum şeklindeki isteğinizi yerine getirmeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kilo almak istemiyorum diyorsanız, kilo almamak için ne yapmalı; ve kilo almamak için ne yemeli sorularının yanıtlarına gelin birlikte bakalım:


Kilo almak istemiyorum, kilo almamak için ne yapmalı diyen kişilerin ilk olarak metabolizma hızını arttırmaları gerekmektedir. Bunun için ise her şeyin öncesinde dengeli beslenmenin gerekliliği kuralı bozulmamalıdır. Özellikle kış aylarına girdiğimiz bugünlerde, vücudumuz yağ yakma eylemini yavaşlatacak, daha az terleyecek, ve bağışıklık sistemini de güçlü tutmaya çalışacaktır ki bu durumun da metabolizmanın yavaşlamasına neden olacağını unutmamamız gerekir. Bu nedenle, kışın kilo almak istemiyorum diyen kişilerin yapmaları gereken bol fiziksel aktivite, dengeli beslenme, daha az karbonhidrat içerikli besin tüketme… kurallarına uymaları gerekmektedir.
Metabolizmanın hızlı çalışmasının, güne nasıl başladığınız ile yakından alakası bulunmaktadır. Bu nedenle mutlaka kahvaltı yapmalı, ve metabolizmanın aldıklarını sindirmek için çalışmaya başlamasına izin vermelisiniz.
Kilo almamak için ne yemeli diyenlerin günde en az on bardak su tüketmeleri gerektiğini de belirtmemiz gerekiyor. Su içmek için susamayı beklememeli, ve aklınıza her geldiğinde su tüketimini gerçekleştirmelisiniz. Metabolizmayı hızlandırmak için bu da önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.
Kilo almak istemiyorum diyen kişilerin, özellikle kış aylarında bol bol bitki çayı tüketmeleri de önerilmektedir. Bu bitki çayları arasında kuşburnu, rezene, sakinleştirici etkisi ile papatya, melisa… gibi pek çok örnekten söz edebilmemiz mümkündür.
Kilo almamak için ne yemeli diyenlerin bol lifli besinler tüketerek kabızlık sorununun önünü kesmeleri de önerilmektedir. Bunun için portakal, greyfurt, tere, baklagiller, brokoli, karnabahar… gibi besinlerden bolca tüketilmesi, ve de olabildiğince az tüketilmesi önerilmektedir.
Kilo almak istemiyorum diyen kişilerin haftada en az iki sefer balık tüketmeleri, günde en az yirmi dakika orta hızda yürüyüş yaparak güneş ışığından faydalanmaları önerilirken, yağ; ve şeker tüketimini ise en aza indirgemeleri gerektiği belirtilmektedir…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası