Kışın Kilo Almamak İçin Ne Yapmalıyım?

kışın kilo almamak için önerilerKış mevsiminde havaların soğuk, hatta yağmurlu, karlı olması dolayısı ile evden dışarı çıkmak istemeyen bizler az hareket ediyor, ve dolayısı ile yavaşlayan metabolizmaya ek, sıkıldığımız için sürekli bir şeyler atıştırmaya meyil ediyoruz… Bu yazımızda sizlere, kışın kilo almamak için ne yapmalıyım sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Kışın kilo almamak için vereceğimiz bilgilere, kışın kilo almamak için önerilere dikkat ederseniz, hem sağlıklı beslenir, hem de kilonuzu korumuş, kış mevsimine yenik düşmemiş olursunuz…

Kışın Kilo Almamak İçin Ne Yapmalıyım?

• Kışın kilo almamak için, canınız şeker, ya da şekerli şeyler istediğinde, greyfurt, mandalina, limon, portakal, kivi… gibi meyvelere yönelin. Ancak miktarı abartmamanız gerektiğini unutmayın. Tüketeceğiniz meyveler sizin hem şeker ihtiyacınızı giderecek, hem de C vitamini içeriği sizi hastalıklara karşı koruyacaktır. Bunun yanında, vücudunuzdaki zararlı toksinleri atmanıza da yardımcı olur.

• Acıktığınızda mevsim sebzeleri arasında yer alan karnabahar, marul, brokoli, lahana… gibi şeyler tüketmeye çalışın. Bunları olabildiğince çiğ tüketin, pişirecekseniz buharlama yöntemi ile pişirmeye özen gösterin, ve içeriğine tuz; ve yağı olabildiğince az koyun.

• Kışın kilo almamak için önerilerimizden bir diğeri de, günlük en az iki litre su içmenizin gerekliliği… Biliyoruz, kış aylarında su ihtiyacınız yaz aylarında olduğu kadar fazla olmuyor. Ama bu sizin aslında kilo almanız için bir tuzak gibi… Susamasanız dahi su içmelisiniz.

• Tüketeceğiniz besin gruplarının az yağ, bol protein içermesine dikkat edin.

• Gün içerisinde tüketeceğiniz sebze; ve meyvelerin beş porsiyon kadar olmasına dikkat edin. Her bir porsiyonun, ortalama olarak, bir yumruğunuza eşit olduğunu da belirtelim.

• Sabah kahvaltısını güçlü şekilde yapmaya çalışın, doyurucu içeriği ile yumurtadan, kalsiyum, ve protein içeriği ile sütten, tuzsuz penirden yardım alın. Çay içecekseniz içerisine şeker eklemeyin.

• Açlık sürenizin üç saati aşması metabolizmanızı yavaşlatır. Bu nedenle, ara öğünleri unutmayın.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası