Nasıl Daha Az Yemek Yenir?

nasıl daha az yemek yenirNasıl zayıflanır diyen bizler, aslında bu sorunun yanıtını biliyoruz: Daha az kalori almak, daha çok kalori yakmak… Ama bunu yapamıyoruz, çünkü hem daha az yemek bize zor geliyor; hem de spor yapacak zamanı kendimize ayıramıyoruz. Peki nasıl daha az yemek yenir? Sizin de aklınızda, nasıl daha az yemek yerim şeklinde bir soru varsa, yazımız içerisinde, daha az yemek için öneriler bulacaksınız.

Nasıl Daha Az Yemek Yerim?
Nasıl Daha Az Yemek Yenir?

• Daha az yemek için, öncelikle alışverişte alacağınız şeylere dikkat etmeniz, abur cubur atıştırmalıklardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu nedenle, alışverişe giderken karnınızı doyurup, ağzınıza da bir tane sakız alın. Bu sayede, aç olmadığınız için canınız her gördüğünüz şeyi istemeyecek; ağzınızda sakız olduğu için de gördüğünüz atıştırmalıkların keyfini hayal etmeye zaman bulamayacaksınız.

• Elinize alışveriş sepetini aldığınızda, büyük kısmının sebze; ve meyvelerle dolacağını planlayın. Geriye kalan kısmı ise sağlıklı, az kalorili yiyeceklerle doldurun. Böylece, size fazladan kalori aldıracak şeylere yönelmezsiniz. Hatta alışveriş listesini yazmış olarak evden çıkın; ve yanınızda, sadece o listedekileri alabileceğiniz kadar para bulunsun. Kredi kartınızı evde bırakın.

• Daha az yemek için bilgisayar karşısında, televizyon izler; ya da gazete okurken yemek yemeyin. Yemek yiyeceğiniz yer yemek masası olsun. Aksi halde, dikkatinizi farklı şeylere vermiş olacağınızdan dolayı hem hızlı, hem de çok yersiniz, ve aldığınız kalorinin farkında olmadığınız için de bu durum sizin kilo almanıza neden olur.

• Yemek yediğiniz masanın aydınlık bir yerde olmasına dikkat edin. Böylece daha sağlıklı yiyecekler tüketmenizin mümkün olduğu, yapılan araştırmalarla kanıtlanmış bulunmaktadır.

• Mutfağınızda bulunan kalorisi yüksek, ve zararlı besinlerin, bu besinleri yemeklerinize eklemenize neden olacağını düşünerek, mutfağınızı bu tür besinlerden uzaklaştırmanız gerekmektedir.

• Mutfakta, özellikle tezgah üzerinde yiyecek bulundurmayın. Özellikle kek, cips… gibi kalorisi yüksek yiyeceklere tezgahınızda; yani gözünüzün önünde hiç yer vermeyin. Bu yiyecekler sizin gözünüzün önünde durdukça, siz onları tüketmeye çalışıyor, ve dolayısı ile yüksek kalori alıyorsunuz.

• Buzdolabında bulunan kalorisi yüksek yiyecekleri ya alüminyum folyo içerisine koyun ki açılıp alınması zor olsun; veya kalın bir poşet içerisine yerleştirin ki poşetin içinde ne olduğunu görmeyin. Aksi halde dolabı her açtığınızda bir şeyler yemek ister, daha az yemek yerine daha çok yersiniz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası