Tiroid Hormonu Zayıflatırmı? Tiroid Hormonlarının Fazla Çalışması

tiroid hormonu zayıflatırmıBu yazımızda sizlere, tiroid hormonu zayıflatırmı sorusunun yanıtları arasında yer alan tiroid hormonlarının az çalışması, ve tiroid hormonlarının fazla çalışması ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, tiroid hormonu zayıflatırmı diyenler arasında yer alıyorsanız, hiç zaman kaybetmeden tiroid hormonlarının az çalışması, ve tiroid hormonlarının fazla çalışması hakkında bilgilerimizi almaya başlayalım:


Tiroid hormonu zayıflatırmı diyenlere, tiroid hormonunun, metabolizmanın aktivitesini sağlayan hormon olduğunu belirtmemiz gerekir; ve bu noktada, hızlı çalışan metabolizmanın da zayıflamaya katkısının bulunduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Tiroid hormonlarının az çalışması demek, metabolizmanın yavaş çalışması anlamını ifade etmektedir. Burada, tiroid hormonlarının az çalışması sonucunda metabolizmanın yavaşlaması ile birlikte, tüketilen besinlerin harcanması zor olacağından, kalori yakımının az olacağını; ve bu nedenle de kilo alımının önlenemez olduğunu belirtmeliyiz.
Tiroid hormonlarının fazla çalışması ise metabolizmanın hızlı çalışması anlamını ifade etmektedir. Bu noktada, kilo alımının zorluğuna dikkat çekilebilir. Yani neden kilo alamıyorum diyenler, tiroid hormonlarının fazla çalışmasından şüphelenmelidirler.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası