Zayıflamak İçin Hormon Testinin Önemi

Fransız kadınlar neden kilo almazBu yazımızda sizlere, zayıflamak için hormon testi yaptırmanızın gerekliliğinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Zayıflamak için tiroid hormonu değerleriniz ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Çünkü, zayıflamak için hormon testi yaptırmadığınız takdirde, metabolizmanın yavaşlamasının nedenlerini çözmekte zorlanırsınız, ve bu durum da sizin zayıflamanızın önünde duran önemli engeller arasında yer alır. İşte bu nedenle, konu hakkındaki bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya hemen başlayalım:


Metabolizmanın yavaşlamasının nedenleri arasında yer alan belki de en önemli etken hormonlarda meydana gelen bozukluklar olarak bilinmektedir. Özellikle zayıflamak için tiroid hormonu yetersizliğinin olmaması gerekmektedir. Hipotiroidi olarak bilinen tiroid hormonu yetersizliği durumunda, kilo vermek zorlaşmaktadır. Hastalığın belirtileri sadece bununla sınırlı kalmamakla birlikte, konumuz zayıflama olduğundan dolayı, hipotiroidinin diğer belirtilerini aktarmaya gerek görmüyoruz.
Zayıflamak için hormon testi, sadece zayıflamak için tiroid hormonu testinin yapılmasından ibaret değildir. Hipofiz bezi, böbrek üstü bezleri, ya da genetik kaynaklı hormonal bozuklukların da, kilo vermeyi zorlaştırıp, kilo almayı kolaylaştırdığını belirtmemiz gerekmektedir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası