5 Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

5 kilo vermek için yapılması gerekenlerKim istemez ki diyet; ve egzersiz yapmadan 5 kilo vermek? Peki 5 kilo vermek için yapılması gerekenlerin aslında diyet, ya da egzersizden ibaret olmadığını biliyor muydunuz? İçinizde, 5 kilo vermek için ne yapmalıyım şeklinde sorular soranlar varsa, bu yazımızda sizlere 5 kilo vermek için yapılması gerekenlerden söz edeceğiz… Kulağa hoş geliyor değil mi? Diyet yok, egzersiz yok, ama 5 kilo vermek var…

5 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

• 5 kilo vermek istiyorsanız, şekeri hayatınızdan çıkartın. Şekerli yiyecek, ve içecekler hazırlamayın, satın almayın, ama bazı yiyecek, ve içeceklerin tadı şekerli olmasa bile, içeriğinde gizli şeker bulunduğunu unutmayın. Bu nedenle, ekmek, sos; ya da her ne alırsanız alın, mutlaka önce etiketini okuyun; ve içeriğinde şeker bulunmayanları tercih edin.

• Paketlenmiş, işlenmiş hazır gıdaların tüketiminden kaçının. Bunun yerine, olabildiğince organik, taze sebze; ve meyveleri tüketin. Hazır gıdaların içerisinde fazladan kalori, yağ, şeker bulunduğunu unutmayın.

• 5 kilo vermek için yapılması gerekenlerden bir diğeri de çok yürümektir. Bu anlamda olabildiğince yürüyüş için zaman yaratmaya çalışmalısınız. Gideceğiniz yere yürümek, dolmuştan erken inmek, arabayı uzağa park etmek, asansör kullanmaktansa merdiven çıkmak… 5 kilo vermek konusunda size yardımcı olacaktır.

• Olabildiğince çok su için. Ne kadar çok su içerseniz, bunun kilo vermenize o kadar katkı sağlayacağını unutmayın.

• 5 kilo vermek için ne yapmalıyım sorusunun bir diğer yanıtı da düzenli uyku uyumak. Zaten bu düzeni sağlamadığınız takdirde daha fazla yemek yiyor; ve dolayısı ile, değil kilo vermek, kilo alıyorsunuz…

• Alkol tüketiminden vazgeçin. İçeriğinde yüksek oranda gizli kalori bulunduran alkolü tüketenlerin özellikle göbek bölgesinden kilo aldığını hepiniz biliyorsunuz. Alkol tüketmek yerine su için.

• Yemeklerinizi mutlaka kendiniz pişirin. Dışarıdan, sağlıklı olduğunu düşündüğünüz için aldığınız yemekler dahi içeriklerinde tuz, ve yağı, olması gerekenden fazla bulundurabilirler. Bu nedenle kendi yemeğinizi kendiniz yapın.

• Spor salonuna gitmek istemeyebilirsiniz, ama bir arkadaşınızla birlikte bunu yapmak oldukça keyidfli olacak, ve 5 kilo vermek için bir tatlı rekabet dahi aranızda başlayacaktır. Bu nedenle, kendinize bir arkadaş bulun…

• Yemek tabağınızın yarısından çoğunun sebze olmasına dikkat edin. Sebze yemekleri, ve salatalar hem sağlıklı, hem kalorisi düşük alternatiflerdir. Doyurucudurlar; ve aynı zamanda, 5 kilo vermek için size yardımcı olurlar.

• Alışverişe gittiğinizde yanınıza, gerektiği kadar para alın, ve kredi kartınızı evde bırakın. Bu sayede, canınızın istediği yüksek kalorili şeyleri almamış, ve amacınızdan sapmamış olursunuz.

• Öğünlerinize bir kase çorba ile başlayın. Hazırlarken kullandığınız sebze; ve tahılların kalorisi düşük, ve tok tutma oranları oldukça yüksektir. Bununla birlikte, çorba içtiğinizde doyacağınız için yemeğinizi az yer, az kalori alırsınız, uzun süre acıkmayacak olmanız da cabası…

• Güne mutlaka kahvaltı yaparak başlayın. Bu sayede, gün içerisinde daha az acıkır, daha az şey tüketirsiniz. Kahvaltınızda beyaz peynir, yeşil zeytin, ve domates olsun, üç tane zeytin çekirdeğini de yutarsanız, ve bu uygulamayı düzenli olarak her gün yaparsanız, kabızlık sorunundan da kurtulmuş, ve 5 kilo vermek adına bir engelden daha kurtulmuş olursunuz.

• Yemeklerinizde bol bol kırmızı biber kullanın. Metabolizmayı hızlandıran, ve yağ yakımına katkıda bulunan kırmızı biber sizin sağlıklı, ve hızlı zayıflamanız konusunda size yardımcı olacak, lezzetli bir alternatiftir.

• Yemeklerinizi aldığınızda ikiye bölün. Ve yarısını yedikten sonra bir süre yemek yemeye ara verin. Sonrasında kalan diğer yarıyı yiyebilirsiniz… Ama yemeyeceksiniz, çünkü kendinizi zaten tok hissedecek; ve böylece, her zaman yediğinizin yarısını yiyerek, yarısı kadar kalori almış olacaksınız.

• 5 kilo vermek için günde iki bardak süt için. Sütün içeriğinde bulunan Kalsiyumun zayıflamaya olumlu katkısı bulunmaktadır, ve bununla birlikte, protein içeriği sayesinde uzun süre tokluk hissedersiniz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası