Daha Fazla Kalori Yakmak İçin Küçük Öneriler

Bu yazımızda sizlere, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında, işinizi oldukça kolaylaştıracak bir bilgiden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Peki nasıl zayıflanır diyenlere ne tür bir bilgi vererek işlerini kolaylaştırabiliriz? Elbette daha fazla kalori yakmak için sahip olmaları gereken bilgileri aktararak… Unutmayın, daha fazla kalori yakmak, sizin, nasıl zayıflanır sorusunda daha etkin yanıtlar bulmanızı olanaklı hale getirecektir.


Daha fazla kalori yakmak için hareketli olmanız gerektiğini sizlere sık olarak aktarıyoruz. Bunun için zayıflama egzersizlerinden yararlanıyor olabilir; ya da olmayabilirsiniz. Eğer zayıflama egzersizleri yapıyorsanız bilmelisiniz ki, zayıflama egzersizlerinin öncesi, ya da sonrasında gerçekleştireceğiniz ev işleri ile, harcadığınız kalorileri daha da fazla arttırabilirsiniz. Zayıflama egzersizleri yapmıyorsanız dahi, ev işleri, daha fazla kalori yakmak adına size, büyük ölçüde destek olacaktır.
Zayıflama egzersizlerini destekleyecek bir diğer uygulama da merdiven inip çıkmaktır. Bunun için asansör kullanımından vazgeçmeli, ve kendinizi, merdiven inip çıkmaya alıştırmanız gerekmektedir. Daha fazla kalori yakmak için sarf edeceğiniz bu çabadan da etkin sonuç alabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir.
Eviniz bahçeli ise de şanslısınız. Bahçivana boşuna para vermek yerine, onun yapacağı işi kendiniz yapmayı denerseniz, daha fazla kalori yakmak adına, zayıflama egzersizlerini destekleyeceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Biliyor musunuz, her gün bir saat bahçe işi yapmanız halinde, gün içerisinde, 500 kalori daha fazladan harcamış olacaksınız… Bu, çok kayda değer bir rakam…
Nasıl zayıflanır der, ve daha fazla kalori yakmak için çabalarken, aç da kalmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu anlamda, gün içerisinde, en az 1200 kalori almanız gerektiğini unutmamalısınız. Kalori alımından kısıtlamak yerine, daha fazla kalori yakmak adına çabalarsanız, daha etkin sonuçlar elde edebileceğinizi unutmamalısınız.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. bir zamanlar çok kilom vardi az yiyerek ve çok hareket ederek bu kilolarımı verdim şimdi çok mutluyum şimdi 38 bedenim 51 kiloyum az yiyerek ve çok hareket ederek kazandım bu savaşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası