Detoks İle Zayıflamak İçin Tüketilmesi Gerekenler

Detoks, son zamanların en sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında yer alıyor ve sadece zayıflamak isteyenler değil, pek çok kişi belirli dönemlerde detoks yapmayı tercih ediyor. İlerleyen bölümlerde sizlere detoks yaparak zayıflamanıza yardımcı olacak yiyeceklerden ve içeceklerden söz edeceğiz. Detoks ile zayıflamayı tercih ettiğinizde, aç kalmayarak, vücut için zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını da olanaklı hale getirmiş olacaksınız. Bu nedenle, detoks ile zayıflamak sizin için sağlıklı olmak anlamını taşıyacak.

Detoks İle Zayıflamak İçin Tüketilmesi Gerekenler

■ Limonlu Sıcak Su: Kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz ve zorlanmadan içebileceğiniz limonlu sıcak suyu, sabah kahvaltısından önce tüketmelisiniz. Bağırsaklarda bulunan toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştıran, bağışıklık sistemini güçlendiren limonlu sıcak su, vücut dengesinin yeniden sağlıklı bir şekilde kazanılmasına yardımcı olur ve günü zinde geçirmeyi sağlayarak detoks yaparak zayıflamayı kolaylaştırır.

■ Yeşillik: Detoks ile zayıflamada bol sebze ve meyve tüketimi gerçekleştirerek, içeriklerinde bulunan liften yararlanmalısınız; ama sebze yemeklerinin yanında bol yeşillik içeren salataları da tüketmelisiniz. Yeşillik tüketmek C vitamini içeriği dolayısı ile kendinizi zinde hissetmenize ve güçlü bağışıklık sistemine katkıda bulunur, ama bunun yanında metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak zayıflamayı da beraberinde getirir. Ve daha az yemek yiyip kalori almanızı, daha kısa sürede doymanızı sağlar.

■ Yeşil Smoothie. İçerisinde ıspanak yaprakları, ekşi yeşil elma, zencefil ve daha pek çok yeşil sebzenin yer aldığı bir yeşil smoothie ile güne başlamak, toksinleri vücudunuzdan atmak konusunda size önemli katkılarda bulunacaktır. Ayrıca böyle bir lezzet, sizi kanser gibi pek çok önemli hastalıktan koruyacak olan bağışıklık sistemini de güçlendirir.

■ Meyve: Sindirimi kolay olan, vücuttaki toksinleri temizlemeye yardımcı doğal bir detoks etkisi bulunan meyveleri yemeklerden ortalama 1.5 saat sonra tüketmek, sizin için ara öğün olmasını sağlamak ve açlığınızı önlemek için de doğru tercih olacaktır.

■ Lif: Pek çoğumuzun yeterli miktarda tüketmediği lif, sindirim sisteminin iyi çalışmasına ve dolayısı ile toksinlerin vücuttan daha kolay atılmasına yardımcı olur. Olabildiğince taze sebze, meyve ve tahıl tüketerek, vücudunuza aldığınız lif miktarını arttırabilirsiniz.

■ Bitki Çayı: Antioksidan içerikleri dolayısı ile toksinlerin vücuttan atılmasına katkıda bulunan bitki çaylarını yemeklerden sonra tüketecek olursanız, yediğiniz besinleri daha kolay sindirmeniz de mümkün olacaktır. Zencefil, yeşil çay, rezene, tarçın… gibi pek çok bitki ile bu amaca yönelik çay hazırlayabilirsiniz.

■ Su: Günde en az sekiz bardak su içerek, detoks yaparak zayıflamaya katkıda bulunabilirsiniz. Sağlıklı bir vücudun temel anahtarlarından biri olan su, detoks yaparak zayıflamaya katkıda bulunur. Toksinleri vücuttan atar ve sindirim sistemini hızlandırır.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası