Doğumdan Sonra Nasıl Zayıflanır? Doğumdan Sonra Zayıflama Süreci

Bu yazımızda sizlere, doğumdan sonra nasıl kilo verilir, ve doğumdan sonra nasıl zayıflanır sorularının yanıtlarından bahsedeceğiz. Yani yazımız içerisinde bulabileceğiniz bilgiler, doğumdan sonra zayıflama ile ilgili olacaktır. Öncelikle belirtelim, doğumdan sonra zayıflamada, ilk bir hafta içerisinde ortalama altı kilo vereceksiniz; ve bunun için de, doğumdan sonra nasıl kilo verilir; ya da doğumdan sonra nasıl zayıflanır sorularını sormanıza gerek kalmayacak; bunun nedeni, doğumunu gerçekleştirmiş olduğunuz bebek; ve attığınız suyudur. Geriye kalan kilolarınızın ise, ortalamada bir ya da ikisini, doğumdan sonra zayıflama sürecinin ilk altı haftalık bölümünde vereceksiniz. Bunun sonucunda ise, yinede, doğumdan sonra nasıl zayıflanır; ya da doğumdan sonra nasıl kilo verilir gibi bir sorunuz olacak, çünkü, biliyoruz, hala doğumdan sonra zayıflamaya ihtiyacınız var.


Her şeyden önce belirtmeliyiz ki, bebeğinize süt verdiğiniz süre içerisinde, doğumdan sonra zayıflama adına bir etkinlikte bulunmamalısınız; aksi halde sütünüz kesilebilir; ve bebeğinize, ihtiyaç duyduğu sütü veremeyebilirsiniz. Siz zaten, doğumdan önce aldığınız kiloları birden değil, hamileliğiniz süresince aldınız, yani dokuz ayda alınan kiloları birden vermeyi zaten hedeflememeli, ve kendinize ortalama dokuz aylık bir zaman vermelisiniz. Bu dokuz aylık süre zarfında doğumdan sonra nasıl zayıflanır sorusunun yanıtı olarak, biraz bebeğinizle ilgilenerek hareket eder; biraz da dikkatli beslenirseniz, doğumdan sonra nasıl zayıflanır; ve doğumdan sonra nasıl kilo verilir sorusunun yanıtını bulabilir; ve doğumdan sonra zayıflama sürecini tamamlayabilirsiniz.
Doğumdan sonra nasıl zayıflanır diyenlere, bazı küçük öneriler vermek istersek: günde sekiz porsiyondan fazla karbonhidrat içerikli besin tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Doğumdan sonra dengeli beslenmeli, ve her besin grubundan besin tüketimi gerçekleştirmeye çalışmalısınız. Hamur işi, tatlı, ve abur cubur yiyecekler, doğumdan sonra zayıflama sürecinde hayatınızdan çıkartın, tatlıya duyduğunuz gereksinimi, kurutlmuş meyve; ya da taze meyvelerden karşılayabileceğinizi bilin. Doğumdan sonra nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında, düzenli egzersiz yapmanızın gerekliliğini de unutmamalısınız, aksi halde, karın kaslarınızı düzene sokmanız biraz zor olacaktır.
Doğumdan sonra nasıl kilo verilir diyorsanız eğer, doğumdan sonra zayıflama sürecinde yapmanız gereken bir diğer şeyin de, bebeğinizle birlikte gerçekleştirmenizin önerildiği yürüyüşler olduğunu unutmayın. Akşam yemeklerini hafif menülerden oluşturmak da önemlidir elbette, hatta eğer sabah kahvaltısını, ve öğle yemeğini ağır olarak gerçekleştirdi iseniz, akşam yemeğinde müsli, ya da yoğurt ile meyve tüketmeyi de düşünebilirsiniz. Ara öğünleriniz ise, yoğurttan, meyveden, kuru meyveden; ya da bir kaç adet bisküviden oluşabilir.
Doğumdan sonra zayıflama sürecinde, kesinlikle aç kalmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Emziriyorsanız, bu durumun bebeğinizi olumsuz etkileyeceğini bilmelisiniz; fakat, elbette, bebeğiniz ve sizin için sağlıklı olan besinlerle karnınızı doyurmayı da ihmal etmemelisiniz. Hamilelik sonrası zayıflama için yapmanız gereken, kesinlikle ağır diyetler uygulamak değildir; bu şekilde, verdğiniz kilolardan daha fazlasını, diyet sonrasında geri alacağınızı kesinlikle unutmamalısınız.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası