Düğüne Kadar Nasıl Zayıflarım Diyen Gelin Adaylarına Öneriler

düğüne kadar nasıl zayıflarımBu yazımızda, düğüne kadar nasıl zayıflarım diyen gelin adaylarına özel olarak, kısa zamanda zayıflamanın püf noktalarından; ve kısa zamanda zayıflamanın yollarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de düğüne kadar nasıl zayıflarım diyen bir gelin iseniz, hemen, kısa zamanda zayıflamanın yolları, ve kısa zamanda zayıflamanın püf noktalarına göz atmaya başlayalım:


Kısa zamanda zayıflamanın yolları arasındaki ilk detay, güne kahvaltı ile başlamanın gerekliliği. Kahvaltı menüsünde, süt ile birlikte meyve olabileceği gibi, bir ya da iki dilim tam tahıllı ekmek ile birlikte peynir; ve domates salatalık da yer alabilir. Bu sayede metabolizmanın harekete geçmesi olanaklı hale gelmiş olacaktır.
Kısa zamanda zayıflamanın püf noktaları arasında yer alan bir diğer detay ise ara öğünlerin atlanmamasının gerekliliği. Ana öğünlerin tüketilmesinden ortalama 2.5 saat sonra, bir ya da iki tane, taze ya da kuru meyve tüketilebileceği gibi, ara öğünlerde diyet kraker, ya da bisküvi tüketilebileceğini de belirtmeyi unutmamalıyız.
Düğüne kadar nasıl zayıflarım diyen gelin adayları, eğer çok acıkıyorlarsa, bu gibi zamanlarda çiğ sebze tüketmeleri gerektiğini de belirtmemiz önemlidir. Bu tür besinlerin kalori değerleri oldukça düşüktür; ve doyurucu etki göstermektedirler. Domates, salatalık gibi besinler bu nedenle tercih edilebilirler.
Beyaz ekmek tüketiminin yerine ise kesinlikle tam tahıllı ekmek tüketimi gerçekleştirilmelidir. Kepek, ya da çavdar ekmekleri bu gibi durumlarda işe çok yaramaktadır.
Yemeklerin öncesinde bir bardak su içmek ise, tokluk hissi yaratacağından dolayı daha az yemek yemeyi, dolayısı ile de daha az kalori almayı olanaklı hale getirmektedir.
Beyaz ekmek tüketiminin önlenmesi ile birlikte, genel olarak beyaz un, ve beyaz şekerden de uzak durulması gerektiğini belirtmeliyiz. Bunların yerine günde beş porsiyon sebze; ve meyve tüketimi gerçekleştirilmelidir.
Gün içerisinde hareket edilmesinin önemi de oldukça büyüktür. Hiç bir şey yapamıyorsanız, en az yarım saat, orta tempolu yürüyüş yapmanız gerekmektedir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası