Nasıl Zayıflanır Diyorsanız Sağlıklı Zayıflama Önerilerine Kulak Verin

sağlıklı zayıflama önerileriBu yazımızda sizlere, sağlıklı zayıflama yolları, sağlıklı zayıflama yöntemleri, ve sağlıklı zayıflama önerilerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Siz de diğer pek çok kişi gibi nasıl zayıflanır diyor; ancak sağlıklı zayıflama yolları; ve sağlıklı zayıflama yöntemlerinin neler olduğunu bilmiyorsanız, zaman kaybetmeden sizlere sağlıklı zayıflama önerilerinin aktarımını gerçekleştirelim:


Nasıl zayıflanır diyenlerin, sağlıklı zayıflama önerilerini uygulamak için ilk olarak çevrelerinden destek almaları gerekmektedir. Bunun yanında, bilinmesi gereken bir diğer detayın da, gün içerisinde en az yarım saatin hareket etmeye ayrılmasının gerekliliği unutulmamalıdır. Eğer günde yarım saat ayıramıyorsanız bile, her fırsatta hareket etme eğilimi içerisinde olmanız gerektiğini unutmamalısınız.
Nasıl zayıflanır diyen bazı kişiler, ne yazık ki sağlıklı zayıflama yolları arasında, üzüldüklerinde ya da sevindiklerinde yemek yemenin gerekli olduğunu da var saymaktadırlar. Bunun aslı böyle değildir. Duygularınızla başa çıkmak için mutlaka yemek yemek zorunda olmadığınızı unutmamalısınız. Duygularınızı bastırabilmek için kendinize farklı alternatifler yaratmalısınız.
Sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında, çok sevilen yiyeceklerin hiç tüketilmemesinin gerekliliği de yer almamaktadır. Diyelim ki kızartmayı çok seviyorsunuz. Ancak nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında kızartma yer almıyor. Kendinize kızartmayı, sadece bu nedenden dolayı yasak olarak görmemeli; ve en azından tadına bakarak bir ya da iki lomka almalısınız. Lokmaları küçük tutmak elbette sizin elinizde.
Yemeklerinizin içerisinde bol sebze olmalı; ve siz bolca meyve tüketmelisiniz. Yemek yaparken kullanacağınız yağ miktarı da olabildiğince az olmalı. Sabahları mutlaka kahvaltı yapmalısınız, bunun yanında, tüketeceğiniz besin maddelerini de ana besin gruplarından seçerek sağlıklı beslenmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Diyelim ki protein tüketmeniz gerekiyor, beyaz eti bunun için tercih edebilir, hem sağlıklı beslenmiş; hem de gerekli besini bu şekilde almış olursunuz.
Sağlıklı zayıflama önerileri arasında yer alan bir diğer detay ise, kendinize bir not defteri edinmenizin gerekliliğidir. Bu not defterine, her yediğiniz şeyi, yediğiniz anda yazmalı, ve onu neden yediğinizi açıklamalısınız. Sanrasında ise bu not defterini sakin bir kafa ile okuyarak, neden fazla kalori aldığınızı anlayabilirsiniz. Ne kadar zayıflamak istediğiniz ile ilgili hedefinizi ise gerçekçi bir şekilde koymalısınız. Mesela, haftada 2.5 kilo vermeyi hedeflediniz; ama veremediniz; moraliniz bozuldu… Bu mu iyi; yoksa, haftada yarım kilo vermeyi hedefleyip, sonrasında amacınıza ulaştığınızda kazandığınız sağlam motivasyon ile hedefe daha yakın hissetmeniz mi?
Sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında kendinize, küçük de olsa hayatınızda gerçekleştirebileceğiniz bir takım değişiklikler belirleyin. Sonrasında bu değişimleri yaşam tarzı olarak benimseyin. Ve daha önce yapmış olduğunuz zayıflama diyetlerini de hatırlamayı ihmal etmeyin. Bu zayıflama diyetlerinden hangileri işinize yaramıştı, ve hangisinin sonrasında hüsrana uğramıştınız? Bu tecrübelerinizden ders alın, ve gerekiyorsa tekrarlayıp, gerekiyorsa bir daha yapmamak üzere rafa kaldırın. Tüm bunların yanında da, kendi kilonuzu kendi kendinize kontrol edebileceğinize mutlaka inanın…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası