Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı? Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları

sağlıklı kilo vermenin yollarıBu yazımızda sizlere sağlıklı kilo vermenin yollarından söz edeceğimizi, ve sağlıklı kilo vermek için ne yapılmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan, sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenleri aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de sağlıklı kilo vermenin yollarını arıyor; ve sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenleri öğrenmek istiyorsanız, hemen soralım: sağlıklı kilo vermek için ne yapılmalı?


Sağlıklı kilo vermek için ne yapılmalı diyenlerin, her şeyin öncesinde; bu uğurda aç kalmamaları gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Aç kalarak kilo verilmez, kilo verilse dahi sağlıklı kilo verilmez. Bu nedenle aç kalmak hakkında, aklımızda oluşan tüm düşünceleri silelim, ve sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenleri gözden geçirmeye başlayalım:
Sağlıklı kilo vermenin yolları arasında yer alan bir diğer detay, sabah kahvaltısının mutlaka yapılmasının gerekliliğidir. Beyaz ekmekten uzak durarak, şekersiz çay tüketerek, yağsız peynir, domates, salatalık, ve zeytin ile yapılan sabah kahvaltısı, sizin, sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenler adına güne iyi başlamanızı olanaklı hale getirecektir. Bunun yanında, haşlanmış yumurta yiyerek de kendinizi gün tok hissetmenin olanaklı hale geleceğini belirtmemiz gerekmektedir. Böylelikle gün içerisinde daha az acıkır, daha az yemek yer; ve dolayısı ile de daha az kalori alabilirsiniz…
Kahvaltının sonrasında biraz hareket etmeniz gerektiğini de belirtmeliyiz. Bunun için evinizi toplayabilir, ya da hiç değilse beş dakikalık yürüyüş yapmayı deneyebilirsiniz. Bu kısa süreli hareket, sizin kendinizi gün içerisinde daha enerjik hissetmenizi olanaklı hale getirecek, ve bununla da kalmayarak kahvaltı sonrası miskinliğinizi almaya yardımcı olacaktır.
Gün içerisinde olabildiğince soğuk su içmenin de önemli olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Su soğuk olmadığı sürece, yağların yakılmasını daha olanaklı hale getireceğinden dolayı tercih edilmektedir.
Öğle yemeğinden önce ise bir tane elma yiyerek, aç kalmadığınız mesajını psikolojinize verebilirsiniz. Eğer aç kalmadığınızı bilirseniz, kilo vermek sizin için bir işkence olmaktan çıkacaktır.
Öğle yemeğinde kepek ekmeği yemeniz öneriliyor. Bunun yanında çorba, ve salata tüketmeniz, hem midenizin şişerek karnınızın doyması, hem de metabolizmanızın sağlıklı çalışması için bunları öğle yemeğinde tüketmeniz gerekiyor, aynı zamanda meyve tüketimi de istenildiği kadar gerçekleştirilebiliyor.
Akşam yemeğinde yenilmesi gereken yemekler ise yağsız, ya da az yağlı olmalı, ve yağ olarak da sıvı yağ tercih edilmeli. Bu yemek ne çok fazla, ne de az tüketilmemeli.
Şeker kullanımı hiç gerçekleştirilmemeli iken, tuz kullanımının da olabildiğince az gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Yemeklerde tüketilen lokmalar küçük olmalı, ve tam anlamı ile sindirilip sonrasında yutulmalıdır. Bunun yanında, yağsız, ve kaymaksız yoğurt tüketimi sık gerçekleştirilmeli, çorbanın her öğün için kurtarıcı olabileceği unutulmamalıdır. Salatalar da sindirimi kolay olduğundan dolayı tercih edilmelidir. Pilav, makarna gibi yemeklerin tüketiminden kaçınmak gerekirken, kan şekerini dengelemek için de meyve kullanımı gerçekleştirilmelidir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası