Yazın Zayıflatan Yiyecekler

yazın zayıflamanın yollarıYoğun bir kış ayını daha geride bıraktığımız bugünlerde, bir süredir zayıflama, ve vücudumuzu bikini giymeye uygun hale getirme derdindeyiz. Ancak tatile gidip de, açık büfeleri gördüğümüzde; ve yoğun tatil programına ayak uydurmaya başladıkça, yeniden kilo almaya başlayacağız, çünkü, ağır yemekler, atlanan öğünler, hareketsiz bir tatil bizi bekliyor… Bu yazımızda sizlere, yazın zayıflamanın yollarını anlatarak, yazın zayıflama hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya; ve yazın zayıflamaya yönelik bilgilerimizi aktarmaya çalışacağız…

Yazın Zayıflamanın Yolları

Yazın zayıflatan yiyecekler arasında, haşlanmış, ya da buharda pişirilmiş sebzeler, ve ızgara usulü pişirilmiş etler yer alıyor. Yazın zayıflama gibi bir isteğiniz varsa kesinlikle kızartmalardan, kavurmalardan uzak durmalısınız. Bununla birlikte, ağır, yağlı yiyecekler de sizin yazı rahat geçirmenize engel olacak şeyler olduğu için onlardan da kendinizi uzaklaştırmalısınız.

Yazın zayıflamanın yollarından bir diğeri de öğün atlamamaktır. Kendinizi denizin – güneşin büyüsüne kaptırıp, “Daha sonra” yenecek yemeklere aldanmamalı, hafif de olsa mutlaka öğünlerde bir şeyler tüketmelisiniz. Aksi halde metabolizmanız yavaşlar; ve acıktığınızda yediğiniz şeyler vücudunuzda depolanmaya başlanır.

Yazın zayıflamaya faydası olacak bir diğer şey de bol su tüketimidir. Sıcak havanın etkisi ile çok terleriz; ve bu ter bizim vücudumuzdaki yağların da atılımını kolaylaştırır, ama mutlaka bunun yerine bol su alımı da gerçekleştirmemiz gerekir. Günde en az 10 bardak su içmeli, bunun dışında farklı sıvı alımları da gerçekleştirmelisiniz. Örneğin taze sıkılmış meyve suyu, bitki çayları, size bu anlamda, su kadar yardımcı olacak diğer alternatiflerdir. Gazlı içeceklerden, kola, gazoz gibi isimlerden ise mutlaka uzak kalmalısınız.

Yoğurt tüketmek de yazın zayıflamanın yollarından bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Ev yoğurdu tüketerek, sindirim sisteminizin sağlıklı çalışmasını olanaklı hale getirebilir, içerisine su ekleyerek ayran yapıp susuzluğunuzu giderebilirsiniz. Sade yoğurt yemeyi sevmiyorsanız içerisine meyve, tarçın gibi şeyler ekleyerek, bu sayede kan şekerinin de dengede kalmasını sağlayabilir, ayrıca, salatalık, dereotu gibi şeyler ekleyerek cacık yapıp, tokluk hissinin daha uzun sürmesini de olanaklı hale getirebilirsiniz. Yoğurt, tüm bu etkilerin yanında yağ yakımını da olanaklı hale getirmektedir.

Kaymaksız ev yoğurdu tükettiğinizde, göbek eritmeye de katkıda bulunabilirsiniz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası