Zayıflama Yöntemleri Evde

Mevsim kışa döndüğünde hepimizin hem yaşam tarzı, hem de beslenme şekli değişti. Hal böyle olunca, ister istemez kilo aldık. Ama çok da sorun etmedik; malum kalın hırkalarla hatta paltolarla aldığımız kiloları gizlemeyi başarabildik. Ama artık durum eskisinden farklı olacak. Yaz geliyor. Artık yavaş yavaş üzerimizdeki kalın giysilerden kurtulmaya başladık. Bu da bize zayıflama yöntemlerini uygulamamız gerektiğini hatırlattı. Peki şimdi kim diyet yapacak, egzersiz yapacak da zayıflayacak? Hemen telaş yapmayın. Zayıflama yöntemleri evde uygulanabilir. Kolay zayıflama yöntemleri evde, sadece beslenmeye dikkat ederek rahatlıkla gerçekleştirilebilir. O halde hemen zayıflama yöntemlerinin evde rahatlıkla uygulanabilecek olanlarından sizlere söz etmeye başlayalım.

Bu Zayıflama Yöntemleri Evde Uygulanabilir

■ En önemli zayıflama yöntemlerinden ilki, öğünler arasında uzun zaman diliminin geçmesini engellemektir. Bu nedenle, üç ana öğünün arasına ara öğünler serpiştirmeli, küçük atıştırmalıklarla bir sonraki öğüne fazla acıkmadan geçmeyi başarmalısınız. Bunu başaramadığınızı var sayalım: o zaman da porsiyonlarınızı kontrol etmeli ve doymak zorunda olmadığınızı hatırlamalısınız. İster ana, ister ara öğün olsun; mutlaka kontrollü beslenmeli, fazla kalori almamaya özen göstermelisiniz.

■ Kolay zayıflama yöntemleri evde uygulanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, günlük su tüketiminin en az sekiz bardak olmasının gerekliliğidir. Gün içerisinde tüketmeniz gereken su miktarı yaş, cinsiyet, yaşam tarzı, kilo… gibi etkenlere bağlı olarak da değişkenlik gösterir. Ancak sekiz bardak ortalamadır. Eğer yeterli su tüketmez iseniz, vücudunuzdaki toksinleri atamazsınız. Atılamayan toksinler yağ hücrelerinin baskılanmasına neden olur ve zayıflamanızın önü kesilir. Bu nedenle mutlaka su için. Ama içtiğiniz suyu bir anda değil, gün içerisine yayarak tüketin.

■ Kalori değeri düşük; lif içeriği ise yüksek olan sebze ve meyveler, sizin az kalori alarak, sindirim sistemini hızlandırmanızı olanaklı hale getirir. Dolayısı ile metabolizma hızınız fazla olur. Ara öğünlerde tükettiğiniz sebze ve meyveler acıkmanızı önleyerek bir sonraki öğüne daha tok bir mide ile geçmenizi sağlar. Bunlara ek olarak, vitamin ve mineral içerikleri yüksek olan sebze ve meyveler, toksinlerin vücudunuzdan daha kolay atılmasını da olanaklı hale getirir. Ancak tükettiğiniz sebze ve meyveleri çiğ olarak tüketmeniz önerisinde de bulunmadan geçmemeliyiz.

■ Zayıflama yöntemleri evde uygulanırken dikkat etmeniz gereken diğer bir konu da, porsiyonlarınızı küçültmenizin gerekliliğidir. Kış aylarında daha fazla enerji harcar ve daha çabuk ve çok acıkırsınız. Bu durum beraberinde daha çok yemek yiyerek daha fazla kalori almayı getirir. İşte bundan dolayıdır ki porsiyonlarınızı kontrol altında tutabilmelisiniz. Tabaklarınızı küçültün. Bir tabaktan fazla yemek almamaya özen gösterin. Yemeğe çorba ya da salata ile başlarsanız, bu durum sizin daha az yemek yemenizi sağlayacak; çünkü mideniz şişecektir.

■ Egzersiz de yaparsanız, tüm bu kurallara aynı anda dikkat etmeniz halinde zayıflamak için önünüzde hiç bir engel kalmayacaktır. Daha önceden egzersiz yapmadıysanız, her gün yarım saatlik hafif tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz. Bu bile sizi zayıflatacak önemli detaylar arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası