Düşük Kalorili Pastalardan Biri Kilo Aldırmayan Kek

Nasıl zayıflanır diyenlerdenseniz, ve bunun için sizlere önerilen zayıflama diyetlerinde yer alan yiyeceklerin sınırlandırılmasından şikayetçi iseniz, bu yazımızda sizlere, düşük kalorili pastalar arasında yer alan, düşük kalorili kek tariflerinden bir tanesini aktaracağız. Kilo aldırmayan kek tarifleri; ve kilo aldırmayan pastalar arasında da yer aldığını belirtebileceğimiz düşük kalorili kekimiz elmalı… İsterseniz, kilo aldırmayan pastalar arasında yer alan elmalı kek için gerekli malzemeleri sizlere aktaralım, öncesinde de belirtelim: düşük kalorili pastalar arasında yer alan elmalı kek için, düşük kalorili kek tariflerinin, bildiğinizden farklı olduğunu unutmayın ki bu kilo aldırmayan kek, sizin her zaman yediğiniz elmalı keke benzemeyebilir:


Elmalı kek için gerekli malzemeler:
Yarım paket kabartma tozu
Bir tane elma
Bir tatlı kaşığı tarçın
Yarım çay bardağı dövülmüş ceviz
Bir çay bardağı kepekli un
Bir tane yumurta
Yarım çay bardağı light süt
Yarım çay bardağı esmer şeker
Kilo aldırmayan pastalar, ve düşük kalorili pastalar arasında yer alan, kilo aldırmayan kek tarifleri, ve düşük kalorili kek tariflerinden olan elmalı kek için gerekli malzemeleri bu şekilde belirtmemizin ardından, elmalı kek nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan elmalı kek tarifini sizlere aktaralım:
Elmalı kek nasıl yapılır? Elmalı kek tarifi:
Şeker ve yumurta, çırpma kabının içerisinde, beyaz bir renk alıncaya kadar çırpılır. Sonrasında ise, diğer tüm malzemeler, şeker, ve yumurtanın içerisine ilave edilir, bir tek elmanın bu malzemeler içerisine karıştırılmaması gerekmektedir. Elmalı kek için tüm malzemeler iyice karıştırılır. Karıştırma işleminin sona ermesinin ardından elmalar küp şeklinde doğranarak elmalı kekin içerisine ilave edilir; ve malzemeler bir sefer daha karıştırılır. Kek kalıbı yağlanır, ve elmalı kek içerisine konulur. Fırın önceden ısıtılmış olmalıdır. Fırının derecesi 170’e ayarlanır; ve sonrasında elmalı kek, bu fırında 25 dakika pişirilmelidir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası