Yeşil Çayı Nasıl Tüketmeliyiz?

yeşil çayı nasıl tüketmeliyizZayıflamak için belki de tüketilmesine en çok izin verilen şey, suyun sonrasında yeşil çaydır. Yeşil çayın tüketimi, zayıflamada, yağların yakılması; ve metabolizmanın hızlandırılması adına büyük önem taşımaktadır. Ancak, Türk toplumu olarak siyah çaya meraklı olan bizler, yeşil çayı pek de lezzetli bulmayız… İşte bu noktada devreye, yeşil çayı nasıl içmeli, ve yeşil çayı nasıl tüketmeliyiz sorusunun yanıtları girer. Siz, şeker kullanmadan tüketmeniz gereken yeşil çayı nasıl lezzetlendirmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Yeşil Çayı Nasıl İçmeli? Yeşil Çayı Nasıl Tüketmeliyiz?

Elbette ki şekersiz yeşil çay tüketimi en doğru olan yöntemdir. Ama, siz eğer yeşil çayı şekersiz tüketemiyorsanız, içerisine çok az miktarda bal ilave edebilirsiniz. Bu işlemi, yeşil çayı demleyip, bitkiyi süzmenizin ardından, yeşil çayı içmeden hemen önce gerçekleştirmeniz gerektiğini ise unutmamalısınız.

Nane de yeşil çayın içerisine eklenerek, ona lezzet verebilecek bir bitkidir. Ferahlatıcı bir tat elde edersiniz, ve bu lezzetin sizin hoşunuza gideceğini tahmin ettiğimizi de belirtmeliyiz.

Limon da, yeşil çaya eklenerek, ona lezzet; ve vitamin katan bir diğer isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastalıklardan korunmanız; ya da kurtulmanız için de bu ikiliyi tüketebilir, ondan sadece zayıflamak adına yararlanmaktan vazgeçebilirsiniz.

Vanilya ekleyerek tüketebileceğiniz yeşil çayınızı ayrıca, şeftali, ahududu, çilek gibi meyveleri ekleyerek de lezzetlendirebilir, ve tüketebilirsiniz… Kısaca belirtmek gerekirse, yeşil çayın içerisine her ne eklerseniz ekleyin, şeker gibi işlenmiş gıda değil, olabildiğince doğal besin olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası