Zayıflatan Bitki Çayları

zayıflatan bitki çayları isimleriBu yazımızda sizlere zayıflatan bitki çaylarından söz ederek, zayıflatan bitki çayları nelerdir, ve zayıflatan bitki çayları hangileri şeklindeki sorularınıza yanıtlar vermeye çalışacağız. Zayıflatan bitki çayları isimlerini sizlere aktarmaya başlamadan önce şunu belirtmekte yarar var: sadece zayıflatan bitki çayları olarak isimlendirilen bitkiler değil, hiç bir yiyecek, ya da içeceğin zayıflama üzerinde direkt bir etkisi bulunmamaktadır. Bunlar sadece metabolizmayı hızlandırır, vücutta bir takım etkilerin cereyan etmesini sağlayarak zayıflamaya katkıda bulunur. Bu nedenle, zayıflamak için içtiğiniz zayıflatan bitki çaylarına destek olarak, diyetinizi, egzersizlerinizi de düzenli olarak yapmanız önerilmektedir.

Zayıflatan bitki çayları isimlerini aktarmadan önce şunu da belirtelim: Özellikle aktarlarda, zayıflamak için tüketebileceğiniz hazır çaylar bulunabilir. Siz bunları tek tek karıştırmak yerine, karışık şekli ile alabilir, sadece belirtilen miktarda kaynamış suyun içerisine belirtilen miktar kadar atabilir; ve bu şekilde tüketebilirsiniz. Ama, bu şekilde alacağınız zaman, mutlaka paketin üzerinde yer alan etiketi okumalı, karışık çay içerisinde hangi bitkilerin bulunduğunu görmelisiniz. Aynı şekilde, Sağlık Bakanlığı onaylı olması gerektiğini de unutmamalısınız. Alışveriş yapacağınız aktara mutlaka güvenmelisiniz. Aksi durumlarda, bitkileri tek tek almanız, ve üşenmeden sizin karıştırmanızı önerebiliriz. Bu önerileri, televizyonlarda sık sık görmeye alıştığınız, zayıflamak isterken ölen insanların haberleri dolayısı ile, mutlaka dikkate almalısınız… Şimdi artık, bilinçli okuyucularımız için, zayıflatan bitki çayları isimlerinden söz edebiliriz…

Zayıflatan Bitki Çayları Nelerdir?
Zayıflatan Bitki Çayları Hangileri?

Biberiye Çayı: Bir fincan sıcak suyun içerisine bir çay kaşığı biberiye atılıp, ağzı kapatılarak hava alması önlenip, bu şekilde beş dakika bekletilmesinden sonra tüketilmesi önerilen biberiye çayının, hem sindirim sistemi; hem de idrar yolları üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Şişkinlik, ve hazımsızlığı gidererek, fazla suyun vücuttan atılmasına katkıda bulunan biberiye çayı, zayıflamaya bu anlamda katkı sağlar.

Yeşil Çay: İçeriğinde kafein bulunan yeşil çayın, hamileler; ve bebek emziren kadınlar tarafından tüketilmesi önerilmez. Gece tüketilmesi de önerilmeyen yeşil çayın, tansiyon, ve kalp hastaları tarafından da tüketilmemesi gerekir. Vücut enerjisinin yükselmesine katkıda bulunan bitkinin, metabolizmanın hızlanması üzerinde etkileri bulunmaktadır.

Nane Çayı: Mide rahatsızlıklarınız varsa nane çayı tüketmemeniz önerilmektedir. Zayıflamak için diyet programınıza ekleyebileceğiniz nane çayının, yeşil çay ile karıştırılarak tüketilmesi bu anlamda daha yararlıdır. Şişkinliği azaltan, ve gaz giderici etkileri bulunan nane çayını hazırlamak için, bir demlik sıcak suyun içerisine üç çay kaşığı kuru nane eklemeniz yeterli olacaktır.

Oolong Çayı: Bir fincan sıcak suyun içerisine 1.5 çay kaşığı kurutulmuş oolong bitkisi eklenerek, hava almasının önlenmesi sureti ile bekletilmesi; sonrasında da süzülerek öğün aralarında tüketilmesi gereken oolong çayının, metabolizmayı hızlandırma; ve yağ yakımını arttırma gibi özellikleri bulunmaktadır.

Mate Çayı: Günde iki fincandan fazla tüketilmemesi önerilen mate çayının, uykusuzluk, çarpıntı, ve mide bulantısı gibi yan etkileri bulunabilmektedir. Zayıflamaya olan katkısı, fazla suyun vücuttan atılması; ve yağ yakımını kolaylaştırması şeklinde belirtilmektedir.

Zencefil Çayı: Zayıflatan bitki çayları arasında yer alan zencefil çayı, hem mide rahatsızlıklarının giderilmesi, hem de kan şekerinin düşürülmesi, aynı zamanda kişiye tokluk hissinin verilmesi dolayısı ile tercih edilmektedir.

Eğer bir sağlık sorununuz varsa, ve düzenli ilaç kullanımı gerçekleştiriyorsanız, zayıflatan bitki çaylarını tüketmeden önce doktorunuza danışmalısınız.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası