Bamya Tohumu İle Nasıl Zayıflanır?

Bamya tohumu ile zayıflama

Bamya tohumu ile nasıl zayıflanır, bazen genetik; bazen ise evde kalınan günlerde can sıkıntısından dolayı alınan kiloların verilmesi adına, nasıl zayıflanır diyen pek çok kişinin yanıt bulmayı istediği sorular arasında yer almaktadır. Ancak bunun da öncesinde sorulması gereken soru: bamya tohumu zayıflatırmı olmalıdır. Belki diyetisyenlere gitmek için bütçeniz yeterli değil, belki de kısa zamanda verdirdikleri kalıcı olmayan kilolara kavuşmak istemiyorsunuz. Sebebiniz her ne olursa olsun, bamya tohumu ile nasıl zayıflanır ve bamya tohumu nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını ilerleyen bölümlerde tüm detayları ile bulabileceksiniz.

Bamya Tohumu Zayıflatırmı?

Aslında nasıl zayıflanır sorusuna yanıt arayan hemen hemen herkes bilir ki, hiç bir yiyecek ya da içeceğin zayıflama üzerinde mucizevi bir etkisi yoktur. Ancak her biri, zayıflamak isteyen tüketicilerine belirli ölçülerde yardımcı olurlar. Tam da bu noktada, aynı durumun bamya tohumu için de geçerli olduğunu belirtmeliyiz. İçeriğinde yüksek oranda lif bulunduran ve dolayısı ile metabolizmayı hızlandıran bamya tohumu ile zayıflamada, onun uzun süre tokluk hissi veren etkisi de baskındır. Elbette zayıflamaya etkisi vardır; ama beraberinde zayıflama diyetleri ve zayıflama egzersizlerinin de uygulanması gerekir ki tam anlamı ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları alınmış olsun.

Bamya tohumu ile zayıflamanın, yapılan diyetlere yardımcı olan etkisinden kaynaklandığı bilgisini verirsek, yanlış bir bilgi beyanında bulunmamış oluruz.

Zayıflamak İçin Bamya Tohumu Nasıl Kullanılır?

Bamya tohumu ile nasıl zayıflanır diyenlerin, onu kullanabilecekleri farklı yöntemler vardır. Bunlardan bazılarını sizlere maddeler halinde sıralayalım:

■ Bamya tohumu ile zayıflama sürecinde en sık kullanılan yöntem, onların akşamdan suya ıslatılıp, sabaha kadar bekletildiği yöntemdir. Sabah olduğunda aynı suda kaynatılan bamya tohumları süzülerek içilebilir hale gelirler.

Pek çok kişi bu yöntemi sadece bamya tohumu ile zayıflama için değil, diz ağrılarından kurtulmak için de kullanmaktadır. Ancak onlar akşamdan ıslattıkları bamya tohumlarını kaynatarak suyunu içmez. Diz ağrısı için bamya tohumu kullanımı, akşamdan ıslatılan bamya tohumlarının sabah aynı su ile yutulmasını gerektirir.

■ Bamya tohumu ile nasıl zayıflanır sorusunun bir diğer yanıtı için ise bamya tohumlarını kavurup öğütebilir ve sonrasında Türk kahvesi gibi pişirerek içebilirsiniz. Nasıl zayıflanır sorunuza yanıt olarak bu yöntemi deneyecekseniz, her şeyin azının karar, çoğunun zarar olduğunu unutmadan hareket etmelisiniz.

■ Bamya tohumu ile zayıflamak için isterseniz onu daha lezzetli bir halde de tüketebilirsiniz. Bunun için macun olarak kullanma yöntemini denemelisiniz. Bamya tohumu macununu hazırlamak için ise ilk olarak tohumları iyice öğüterek toz haline getirin. Ve ardından içerisine biraz bal ile zeytinyağı ilave edin. Hazırladığınız bamya tohumu macunundan her gün sadece 1 çay kaşığı tüketin. İştah kesme etkisinden yararlanmak için de bu macunu sabah saatlerinde kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bamya tohumu ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları için herhangi bir kullanım şeklini denemeyi düşünüyorsanız, ilk olarak sağlık durumunuzu gözden geçirin. Herhangi bir probleminiz varsa, hamile ya da emziren anne iseniz ya da herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, kullanım öncesinde mutlaka doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin.

Bamya Tohumu Kaç Kilo Verdirir?

Bamya tohumu ile zayıflamayı düşünüyor ve bunun için günde 20 gram bamya tohumu tüketeceğinizi var sayıyorsanız, bamya tohumundan alacağınız günlük kalori miktarı sadece 8’dir. Eğer sadece 20 gram bamya tohumu tüketerek tokluk sürenizi arttırabilir ve günde ortalama 750 kalori daha az almayı başarırsanız, haftada ortalama 450 gram zayıflarsınız.

Bamya tohumu ile nasıl zayıflanır diyen birine haftada 450 gram zayıflamak az gibi gelebilir; ancak sadece bamya tohumu ile ayda 2 kilo zayıflamış olursunuz. Bunun yanına biraz da egzersiz ve diyet ekler; yeşil çay tüketimi ile bamya tohumunu desteklerseniz bu miktarın çok daha fazlasını verebilirsiniz. Dolayısı ile bamya tohumu ile vereceğiniz kilo miktarını kesinlikle azımsamamalısınız.

Ayrıca bamya tohumu ile nasıl zayıflanır sorunuzun yanıtlarını bulmaya çalışırken, onun vücudunuza olan çok sayıda faydasından da yararlanmış olursunuz;örneğin diz ağrılarınız geçer, kabızlık gibi problemlerinizden kurtulursunuz, gastrit, reflü gibi mide problemlerinizde sona gelme ihtimaliniz artar. Bağışıklık sisteminiz güçlenir… Bir de kilo verirsiniz. Birinsan daha ne ister ki?

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası