Funda Yaprağı Çayı İle Zayıflama

funda yaprağı çayı ile zayıflamaZayıflatan bitkiler; ve zayıflatan çaylar arasında yer alan isimlerden bir tanesidir funda yaprağı… Bu nedenle bu yazımızın ilerleyen bölümlerinde, funda yaprağı ne işe yarar sorusuna yanıt olarak funda yaprağı faydalarını bulabileceksiniz. Bunun yanında, funda yaprağı çayı nasıl demlenir sorusuna yanıt olarak, funda yaprağı çayı hazırlanışı hakkındaki detaylara da ulaşabileceksiniz. O halde, zaman kaybetmeden funda yaprağını tanımaya başlayalım…

Funda Yaprağı Ne İşe Yarar?

Funda yaprağı çayı ile zayıflamada bilinmesi gereken ilk detay, bitkinin idrar söktürücü özelliğidir. Zaten bu sayede, idrar yolları ile ilgili pek çok problemin çözümünde kullanılmaktadır. Funda yaprağı faydaları arasında yer alan bir diğer detay da, sindirim sistemine olan olumlu etkileridir. Sindirimi kolay şekilde gerçekleştirmeyi sağlayan funda yaprağı çayı, bu sayede, metabolizmanın hızlanmasını olanaklı hale getirir, ve kabızlık probleminin ortadan kalkmasını, dolayısı ile de şişkinliğin giderilmesini sağlar.

Tüm bunlara ek olarak, funda yaprağının, uyku verici özelliği bulunduğunu da belirtmemiz gerekir. Uykunun düzenli uyunması, zayıflamanın en önemli yardımcıları arasında yer almaktadır. Bundan dolayı, hem uyumak, hem idrar söktürücü etkisinden yararlanmak, ve hem de yediklerimizi daha kolay sindirmek adına, funda yaprağı çayı ile zayıflama etkisinden yararlanabiliriz.

Funda Yaprağı Çayı Nasıl Demlenir?

Funda yaprağı çayı hazırlanışı için, yarım litre suya, ve altı çay kaşığı funda yaprağına ihtiyaç bulunmaktadır. İlk olarak, belirtilen miktarda suyun kaynatılması, sonra da ocaktan alınması gerekir. Ardından, içerisine, funda yaprağı ilave edilir, ve demliğin ağzı kapatılarak, ortalama 10 dakika demlenmesi sağlanır. Sonrasında, funda yaprağı çayının içerisindeki bitkiler süzülür, ve çay, tüketilmeye haz<ır hale gelmiş olur. Gün içerisinde, 1 - 2 fincan funda yaprağı çayı, zayıflamak için içilebilir. Ya her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır; ya da, çayın içerisindeki funda yaprağı süzülerek, çayın, ağzı kapalı şekilde, ikinci içiminin gerçekleştirilmesi beklenmelidir. Ama aynı çay, bir gün içerisinde kesinlikle tüketilmiş olmalıdır. Kimler Funda Yaprağı Çayını İçemez?

Her şeyin öncesinde, biraz önce belirtmiş olduğumuz kullanım miktarının dışına çıkmamalı; yani, günde 2 fincandan fazla funda yaprağı çayı tüketmemelisiniz. Bununla birlikte, ilaç kullanımı gerçekleştiriyorsanız, funda yaprağını kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Eğer gebelik durumu söz konusuysa, ya da olacaksa; ya da doğum sonrası bebek emzirme döneminde iseniz, funda yaprağı kullanımı gerçekleştirmemelisiniz. Çünkü bebeğe ne gibi etkilerinin bulunduğu bilinmemektedir. Funda yaprağı kullanımını, çok uzun süre gerçekleştirmemeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Örneğin, 21 gün funda yaprağı kullanımı gerçekleştirdi iseniz, bir daha kullanabilmek için aradan en az bir haftanın geçmesini beklemelisiniz. Aksi halde, karaciğerde bir takım olumsuzluklar gündeme gelebilmektedir. Çünkü funda yaprağının içeriğinde tanen isimli etken madde bulunmaktadır. Ve tanen özellikle kas lifleri üzerinde etkilidir…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası