Mısır Püskülü İle Zayıflama

mısır püskülü ile zayıflamaYaz aylarının gelmiş olması demek, sık sık kiraz sapı ile zayıflama hakkında bilgilerin aktarılacağı anlamını taşıyor. Ancak, kiraz sapı ile zayıflamada, kiraz sapının bir de yardımcısı var: Mısır püskülü… Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, mısır püskülü ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında yer alan, mısır püskülü ile zayıflama bilgilerini bulabileceksiniz.

Mısır Püskülü İle Zayıflama

Mısır püskülünün, vücuttaki yağların temizlenmesine katkısı bulunmaktadır. İdrar söktürücü etkisi bulunan mısır püskülü bu sayede, idrar yollarının da temizlenmesini sağlarken, zayıflamaya olan katkılarını ortaya koyar.

Vücuda ödem söktürücü etkisi de bulunan mısır püskülü, bu sayede de zayıflamaya katkı sağlar; ve vücut şişkinliğini giderme etkisi ile gündeme gelir. Böbreklerde bulunan taş; ve kumun temizlenmesine de katkıda bulunur.

Mısır Püskülü İle Nasıl Zayıflanır?

Mısır püskülü ile zayıflamak için, günde 2 – 3 fincan mısır püskülü çayının içilmesi gerekmektedir. Bu çayı hazırlamak için yapmanız gereken, bir bardak suyu kaynatmak, ve bir tatlı kaşığı kadar mısır püskülünü ince şekilde kıymaktır. Ardından, ocaktan almış olduğunuz suyun içerisine, hazırlamış olduğunuz mısır püskülünü eklemeli, ve bu şekilde dört dakika kadar beklemesini sağlamalısınız. Ardından süzerek, elde ettiğiniz çayı, tercihen yemek öncesinde içebilirsiniz.

Yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi, bu çaya kiraz sapını da eklemeniz mümkün.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası