Çay Zayıflatırmı?

Çay zayıflatırmı, çay nasıl zayıflatır? gibi soruların yanıtları, nasıl zayıflanır diyen herkes tarafından merak ediliyor. Çünkü çay, zayıflama diyetlerinin hiç birinden çıkarılmıyor; elbette şekersiz olması kaydıyla… Bunun sebebi de aslında siyah çayın zayıflama diyetlerine sağladığı destek… Şöyle ki: çayın içeriğinde, yağ yakmayı kolaylaştıran enzimler bulunuyor…

Çay zayıflatırmı sorusuna yanıt olarak bu noktada, çayın zayıflamaya olan katkılarından söz etmemek olmaz. Hele ki nasıl zayıflanır’ın yanıtlarını bulmaya çalışanların var olduğu bir adreste. Ancak bunun öncesinde çayın zayıflama harici diğer faydalarından da söz etmeliyiz: Stresi azaltan, kanser etkilerinin ortaya çıkmasını önleyip kolesterolü düşüren çay bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.

Ama tüm bu etkilere sahip olması demek, çayın bir melek olduğu anlamına da gelmiyor. Belki çay zayıflatırmı sorusuna “Evet” şeklinde yanıt verebiliriz; ama bunun yanında, özellikle kadınlarda Demir eksikliğine neden olduğunu da belirtmeden geçmemeliyiz. Dolayısı ile nasıl zayıflanır dediğiniz süreçte, çayın zayıflatması ve sizin çayı sevmeniz gibi gerekçelerin arkasına sığınarak, çayı olması gerekenden fazla da kullanmamalısınız.

Çay Nasıl Zayıflatır?

Siyah çay, insan vücudunda, sindirim sisteminde konumlanmış olan Lipaz enziminin gelişmesini olanaklı hale getirmektedir. Lipaz enziminin görevi, yağların daha kolay sindirilmesini sağlamaktır. Dolayısı ile siyah çayın zayıflatma özelliği, Lipaz enzimini destekleyerek, yağları daha kolay yakılır hale getirmesinden kaynaklanmaktadır.

Çay zayıflatırmı sorusunun yanıtı aslında sadece çayın Lipaz enzimini geliştirmesi ile bağlantılı değil. Bunun yanında içeriğinde bulunan Kafein dolayısı ile çayın kalori yakımını hızlandırması da söz konusu… Şöyle ki: demli bir bardak çay içen bir kişi, çayın içeriğinde bulunan uyarıcı etkiye sahip olan kafeini vücuduna bolca alıyor. Dolayısı ile hücrelerine daha fazla Oksijen giden çay içmiş kişiler, kas hücreleri sayesinde daha fazla yağ yakımı gerçekleştirmiş oluyorlar. Bu durum da elbette ki kilo kaybının desteklenmesi üzerinde büyük önem arz ediyor.

Çay nasıl zayıflatır diyenler için bir diğer bilgi ise çayın içeriğinde bulunan Tannik asit kaynaklı. Tannik asidin görevi, bağırsaklarda besinlerin daha az emilmesini sağlamak. Yağ ve kolesterolün kana daha az karışmasını olanaklı hale getirmek. Bu nedenle de daha az kalori alımını olanaklı hale getirmektir. Bu etkilerden faydalanmak için ise sadece bir bardak demli çay içmek yeterli görülmektedir.

Çay zayıflatırmı, çay nasıl zayıflatır diyen kişiler, çayın bölgesel zayıflamaya olan olumlu etkilerinden de yararlanırlar. Bunun sebebi ise içeriğinde bulunan flavonoidler ve Gallik asittir. Bu bileşenler vücudun yağ yakımını hızlandırmaları dolayısı ile zayıflama üzerinde önemli etkiye sahiptirler.

Çay İle Nasıl Zayıflanır?

Çay zayıflatırmı sorusunun yanıtlarını aldık ve çay nasıl zayıflatır konusunda da bilgi sahibi olduğumuza göre, şu anda öğrenmemiz gereken tek şey çay ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtı…Burada tek dikkat edilmesi gereken konu çayın şekersiz tüketilmesi gerektiği. 1 bardak çayın sadece 2 kalorisi bulunmasına karşın, içeriğine şeker eklendiği zaman kalori miktarında artış söz konusu olmakta ve çay zayıflatıcı etkisinden uzaklaşmaktadır. Dolayısı ile bir bardak şekersiz demli çay tüketerek, onun zayıflatma etkisinden yararlanabilirsiniz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası