Hangi İçecekler Zayıflatır?

hangi içecekler zayıflatırBu yazımızda sizlere, hangi içecekler zayıflatır sorusunun yanıtları arasında yer alan, zayıflatan içeceklerden söz edeceğiz. Bazı içeceklerin zayıflama üzerinde etkisi vardır. Elbette tek başlarına bir işe yaramazlar, destekleyen bir diyet, ve egzersize de gereksinim vardır; ama yine de zayıflatan içecekler nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan isimlerin, yağ yakabilme; ve metabolizmayı hızlandırma etkileri vardır. O halde gelin zaman kaybetmeden, bu içeceklerin neler olduğunu gözden geçirelim…

Zayıflatan İçecekler Nelerdir?
Hangi İçecekler Zayıflatır?

Su: Zayıflatan içecekler arasında suyun yer almasının sebebi, metabolizmayı hızlandırması; ve yağ yakımına katkıda bulunmasından kaynaklanmaktadır. Gün içerisinde ortalama 9 bardak su içerseniz, fazladan 400 kaloriden kurtulma şansınız oluşur. Bu noktada içilecek suyun soğuk olması da önemlidir. Sabahları uyanır uyanmaz bir bardak su içerek metabolizmanızı harekete geçirebilirsiniz. Yemek yemeden 15 dakika önce içeceğiniz bir bardak su ile de iştahınızı kesebilir, tok olduğunuzun işaretini beyninize göndererek daha az kalori alabilirsiniz. İçeceğiniz suyun buz gibi soğuk olması, su içmenizin üzerinden geçen bir saat süresince, o suyun zayıflama metabolizmasına katkıda bulunmasını olanaklı hale getirmekte; ve yağ yakımına katkı sağlamaktadır.

Yeşil Çay: Yağ yakımına katkıda bulunarak metabolizmayı hızlandıran, iştahı baskılayarak kalori alımını dengeleyen yeşil çayın, sağlık adına pek çok yararı olduğu gibi, zayıflamaya olan etkisi de tartışmasızdır. Zayıflamak için, zayıflatan içecekler arasında yer alan yeşil çayı, yemeklerin 15 dakika sonrasında olmak kaydı ile, günde üç kere tüketmeniz önerilir. Fazla tüketmemeniz gerekmekle birlikte, eğer kalp, ve tansiyon ile ilgili problemleriniz varsa, zayıflatan içecekler arasında yer alan yeşil çayı hiç içmemeniz önerilmektedir.

Kahve: İştahın geçici olarak bastırılmasına sebep olan kahve, şekersiz; ve kremasız tüketildiğinde zayıflamaya olumlu etki yaratmaktadır. Metabolizmayı hızlandırmakla birlikte yağ yakımına da katkıda bulunan kahve, eğer zayıflama adına tüketilecekse, günde bir fincan alınması yeterli olacaktır.

Süt: Zayıflama adına kullanılacak olan sütün yağsız olması önemlidir. Bununla birlikte, sütün zayıflamaya etkisinden söz etmek istersek belirtmeliyiz ki, yağ hücrelerinin kolay parçalanmasını olanaklı hale getirir. Dolayısı ile süt, zayıflama aşamasında yağ yakımını olanaklı kılmaktadır.

Sebze Suyu: Karnabahar, brokoli; ve lahana gibi bazı sebzelerin yağ yakımını hızlandırması söz konusudur. Bu nedenle bu sebzelerin suları, kalori değerlerinin de az olması dolayısı ile, gönül rahatlığıyla tüketilebilmektedir.

Meyve Suyu: Sebzeler içerisinde olduğu gibi, meyveler arasında da yağ yakıcı etkisi olanlar bulunmaktadır. Kızılcık, ve armut bunun en güzel örneğidir. Söz konusu bu meyve sularını tüketerek de zayıflamayı hızlandırabilirsiniz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası