Zayıflamanın En Kolay Yolu Elma Sirkesi

Zayıflamanın en kolay yolu elma sirkesi şeklindeki bilgi halk arasında hızlı bir yayılım göstermekle birlikte, lezzet bakımından sevilen elma sirkesinin, nasıl zayıflanır diyenler açısından çok olumlu etkilerinin bulunduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Elma sirkesi ile zayıflamak kolaydır çünkü gün içerisinde tüketilecek az bir miktar elma sirkesi ile bağırsakların çalışması yavaşlatılır, tokluk hissinin uzun süreli olması sağlanır ve metabolizma hızlandırılır. Dolayısı ile vücutta depolanan yağların söktürülmesinin yanında, ödem atılımı da gündeme gelir. Kalori yakımı ise cabası… İşte bu nedenlerden dolayı nasıl zayıflanır diyenler için zayıflamanın en kolay yolu elma sirkesidir; bir taşla bir kaç kuş vurulmuş olur.

Nasıl zayıflanır diyen kişi elma sirkesini içtiğinde ve içtiği elma sirkesi bağırsaklara ulaşıp kana karışmaya başladığı anda hızlanan metabolizma, önceden depolanmış olan yağların yakılmasını olanaklı hale getirirken, kana karışmadan önce bağırsaklara ulaşan elma sirkesi böylece bağırsaklarda yiyeceklerin daha uzun süre kalmalarını sağlayarak tokluk hissini uzatır. Ancak bazı insanların sahip oldukları kilonun vücutta depolanan yağlarla ilgisi yoktur. Söz konusu kiloların sebebi vücutta biriken sudur. Bu noktada yine zayıflamanın en kolay yolu elma sirkesidir; ödemin vücuttan atılımını olanaklı hale getirir.

Sağlık açısından çok önemli faydaları bulunan elma sirkesinin nasıl zayıflanır diyenler üzerinde de etkili olması, onun içeriğinde bulunan vitaminler, mineraller ve aminoasitlerden kaynaklıdır. Sirkelerin en lezzetlisi olmasının yanında en yararlısı da olan elma sirkesi ile nasıl zayıflanacağını merak ediyor musunuz? Madem zayıflamanın en kolay yolu elma sirkesi, o halde hiç vakit kaybetmeden, elma sirkesi ile nasıl zayıflanır sorusunun farklı yanıtlarını da öğrenelim. Ancak tüm bunlardan daha önemlisinin, mide problemi olanlar için, elma sirkesi kullanmadan önce doktora danışmak olduğunu da belirtmeden geçmeyelim…

Elma Sirkesi İle Nasıl Zayıflanır?

■ Zayıflamanın en kolay yolu elma sirkesi ile 1 ayda 8 kilo verebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, hepimizin evinde bulunan malzemeleri karıştırmak ve hazırlanan karışımdan her yemek sonrasında sadece yarım çay bardağı içmek. 1 ay boyunca düzenli olarak uygulanan bu yöntem sayesinde 1 ayda 8 kilo vermek mümkün. Peki karışım hangi malzemelerle ve bu malzemelerin hangi ölçülerde kullanılması ile mümkün?

* 4 bardak su
* 4 yemek kaşığı elma sirkesi
* 4 yemek kaşığı bal

Söz konusu malzemelerle hazırlanacak karışımın cam bir şişe içerisinde muhafaza edilmesi ise çok önemli bir detay…

■ Elma sirkesi ile zayıflamak için denenmesi gereken bir diğer yöntem de, yatmadan yarım saat önce iki yemek kaşığı elma sirkesi tüketimidir. Bu yöntem sayesinde midenin daha hızlı çalışması ve dolayısı ile yağların gece boyu yakılması söz konusu olur. Ancak gün içerisinde iki yemek kaşığı elma sirkesi tüketiminin aşılmaması gerektiği kuralı göz önünde bulundurularak, bir önceki tarifte verilen yöntemin uygulanması halinde bu yöntemin uygulanmaması gerektiğini özellikle belirtmeliyiz.

■ Zayıflamanın en kolay yolu elma sirkesi alternatifini farklı bir yöntemle denemek isteyenler ise yemeklerin öncesi ve sonrasında bir çay kaşığı elma sirkesi tüketimi gerçekleştirebilirler. Pek çok kişi için tadı pek de sevilmeyen elma sirkesinin kokusu alınmazsa tüketimi daha kolay olacaktır. Bu yöntemin kullanılmasının en önemli amacı elma sirkesinin önce iştahı kesmesi; sonra da yemekte yenilen yiyeceklerin kolay sindirilmesini sağlamaktır. Dolayısı ile nasıl zayıflanır diyenler tarafından denenebilecek bir diğer yöntemdir.

■ Salatalara elma sirkesi eklemek ise zayıflamanın en kolay yolu elma sirkesi sloganının belki de en sevilen noktasıdır. Bilinenin aksine, salatalarda elma sirkesinin çok önemli bir lezzeti bulunmaktadır. Dolayısı ile sadece nasıl zayıflanır diyenler değil, yemek yemeyi seven herkes tarafından tercih edilir. Hem yemeklere lezzet katması; hem de zayıflamaya olan etkisi ile bu yöntem, elma sirkesinin en kolay kullanım şekli olarak bilinebilir.

■ Sabah kahvaltısının öncesinde içilen bir yemek kaşığı elma sirkesi de gün içerisinde tokluk hissi sağlarken, metabolizmanın güne daha hızlı başlamasını da olanaklı hale getirmiş olur. Bu yöntemi denemek isteyen ancak mide hassasiyeti bulunanlar ise elma sirkesini kahvaltı öncesinde değil de sonrasında tüketmeyi tercih etmelidirler.

■ Her sabah kahbaltısının bir saat öncesinde, bir bardak kaynar suyun içerisine bir tatlı kaşığı karanfil atabilir ve bardağın ağzını kapatıp hava almasını önleyerek beş dakika dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Ardından karanfili bardaktan süzmeli ve suyun içerisine iki yemek kaşığı elma sirkesi ile bir tatlı kaşığı bal karıştırmalı ve içmelisiniz. Bu yöntemin, nasıl zayıflanır diyenler için çok etkin olduğunu kesinlikle unuttmayın.

 

■ Sabahları aç karna elma sirkesi tüketmenin daha kolay bir başka yolu ise bir bardak ılık suyun içerisine bir yemek kaşığı elma sirkesi, bir çay kaşığı bal ve iki damla limon karıştırarak tüketmektir. Bu karışım, sade elma sirkesi tüketiminden daha lezzetli; aynı zamanda mide için daha az etkili bir tarif olması dolayısı ile rahatlıkla, nasıl zayıflanır diyenler tarafından tercih edilebilir.

Zayıflamanın en kolay yolu elma sirkesi sloganının gerçek olduğu, bu denli fazla yöntem ile daha kolay anlaşılmış olsa gerek; değil mi?

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası